Teet Kallakmaa pälvib kõrge tunnustuse

Foto: Teet Kallakmaa FB

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest tegevuses ja lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti: avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele ning hoolimisele ja märkamisele.

Teiste seas pälvib Valgetähe IV klassi medali Metstaguse Agro omanik Teet Kallakmaa ettevõtluse ja kohaliku elu edendamise eest Järvamaal.

President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses.

 

Teenetemärkide saajate nimekiri:

Riigivapi III klass

Heiki Loot – endine riigisekretär, riigikohtu liige

Priit Pikamäe – riigikohtu esimees

Valgetähe III klass

Irina Embrich – epeevehkleja

Heiti Hääl – ettevõtluse edendaja, kultuurielu toetaja

Tiit Pruuli – kultuurielu edendaja, ettevõtja

Mark Aivo Takis – ettevõtluse edendaja ja eestluse hoidja Austraalias

Fredi-Armand Tomps – arhitektuuripärandi hoidja

Tarmo Uustalu – arvutiteadlane, akadeemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Kalle Vellevoog – arhitekt

Valgetähe IV klass

Kaja Antons – ettevõtluse edendaja Hiiumaal

Oleg Gross – ettevõtluse edendaja ja autospordi toetaja

Harry Arved Jaako – Eesti aukonsul, Eesti-Kanada suhete edendaja

Mart Juur – kultuuriajakirjanik

Riina Kaljurand – rahvusvahelise koostöö edendaja

Teet Kallakmaa – ettevõtluse ja kohaliku elu edendaja Järvamaal

Madis Kalmet – näitleja ja lavastaja

Kersti Kerstna-Vaks  – kohtunik

Eve Kikas – koolipsühholoog, Tallinna Ülikooli professor

Helja Kirber – õpetaja, eestluse hoidja Soomes

Tiiu Kirsipuu – skulptor, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud

Ljubov Kisseljova – kirjandusteadlane, Tartu Ülikooli professor

Arno Kütt – ettevõtluse edendaja

Andres Lindam – põllumajanduse edendaja

Vivian Loonela  – rahvusvahelise koostöö edendaja

Lauri Madjak – rahvusvahelise koostöö edendaja

Märt Meos – kultuurielu edendaja

Jaak Nigul – ettevõtluse edendaja

Raine Pajo – energeetik

Hille Pajupuu –  keeleteadlane

Ivar Põllu –  lavastaja, kultuurielu edendaja

Kaja Sarapuu – hariduselu edendaja, eesti keele õpetaja

Kristine Tamm – prokurör

Margus Timmo  – kohaliku elu edendaja Setomaal

Toivo Tulev – helilooja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor

Maaja Vadi – juhtimisteadlane, Tartu Ülikooli professor

Märten Vaikmaa – ettevõtluse edendaja

Martin Villig – ettevõtluse edendaja

Arvo Viltrop – loomaarst, Eesti Maaülikooli professor

Valgetähe V klass

Hene Binsol – erivajadustega laste hariduse edendaja, logopeed

Anne Juust – õpetaja, spordielu edendaja Valgamaal

Kalle Järvekülg  – sisejulgeoleku edendaja

Tuule Kann – pärimusmuusik ja kandleõpetaja

Zinaida Klõga – vähemusrahvuste koostöö edendaja

Jaagup Kreem – muusik

Tiiu Kuurme – kasvatusteadlane, Tallinna Ülikooli õppejõud

Riina Kütt – naiskodukaitsja, kohaliku elu edendaja

Agu Laius – kodanikuühiskonna edendaja

Eerik Leibak – bioloog ja looduskaitsja

Lorina Lestman – eestluse hoidja Abhaasias

Hilju Lillo – ujumistreener

Linda Madalik –  akustik

Tatjana Muravskaja-Loginova – fotokunstnik

Vello Mägi – füüsikaõpetaja, reaalainete populariseerija

Mare Mätas – kultuurielu edendaja Kihnus

Ene Pajula – ajakirjanik

Reet Piiri – eesti rahvarõivakultuuri hoidja ja edendaja

Jaanus Piirsalu – ajakirjanik

Gunta Randla – telekunstnik

Uku Randmaa – avamerepurjetaja

Maret Romani – eestluse hoidja Kaukaasias

Ivar Sibul –  metsateadlane, Eesti Maaülikooli õppejõud

Rain Simmul – näitleja

Maarja-Liisa Soe – EV100 programmi juht

Hans Soll – kalavarude kaitsja, Sindi paisu avamise eestvedaja

Jüri Šaraškin – purjetaja, purjetamise edendaja

Lilian Tambek – Taibukate Teaduskooli eestvedaja, füüsikaõpetaja

Tõnu Tammar – tööõpetuse õpetaja ja metoodik

Urve Uusberg – kohaliku kultuuri- ja hariduselu edendaja Raplamaal

Raul Vaigla – muusik

Jaanus Villiko – kohaliku elu edendaja Narvas

Terje Väisänen – Eesti saatkonna Soomes teenistuja

Valgetähe medal

Arne Kiin – fotograafiaõpetaja

Õie Maiste – kaupluseauto pidaja Lõuna-Eestis

Eesti Punase Risti II klass

Helle Karro – naistearst, Tartu Ülikooli professor

Arne-Lembit Kööp – ortopeed, arstiteadlane

Eesti Punase Risti III klass

Signe Falkenberg – puuetega inimeste abistaja

Katrin Gross-Paju – neuroloog

Kersti Kukk – onkoloog ja naistearst

Orm Porosaar – lastekirurg

Eesti Punase Risti IV klass

Lilli Andrejev – naiste tugikeskuse töö korraldaja Ida-Virumaal

Rait Killandi – vabatahtliku päästeala edendaja

Inna Kramer – Tallinna Lastehaigla Toetusfondi eestvedaja

Anu Lokke – juht- ja abikoerte treener

Made Laanpere – naistearst, ohvriabi korraldaja

Kai Part – naistearst, ohvriabi korraldaja

Kadri Sikk – naha- ja suguhaiguste arst, ohvriabi korraldaja

Rita Ternos – puuetega laste abistaja Narvas

Eesti Punase Risti V klass

Daimar Elp – vereandja

Malle Kingsepp  – vereandja

Margus Oopkaup – puuetega inimeste näitetrupi juhendaja, näitleja

Sirje Tammsalu – vereandja

Aet Urbas – erivajadustega laste abistaja

Kotkaristi I klass

Curtis Michael Scaparrotti – NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, Ameerika Ühendriikide kindral

Kotkaristi III klass

Giles Richard Harris – Eestis paikneva liitlaste kontingendi ülem, Ühendkuningriigi kolonel

Enno Mõts – tegevväelane, kolonel

Kotkaristi IV klass

Silver Andre – tegevväelane, major

Katrin Kaitsa – kaitsepolitseiametnik

Mait Müürsepp  – kaitsepolitseiametnik

Olgert Rõõm – kaitsepolitseiametnik

Kotkaristi V klass

Deiv Bogens – kaitseliitlane, leitnant

Priit Paal –  politseiametnik, politseikolonelleitnant

Kristjan Paesalu – politseiametnik, politseikapten

Andreas Rebane – tegevväelane, staabiveebel

Maarjamaa Risti I klass

Jens Stoltenberg – NATO peasekretär

Maarjamaa Risti II klass

Timo Juhani Soini – Soome Vabariigi välisminister

Maarjamaa Risti III klass

Bailey Whitfield Diffie – Ameerika Ühendriikide krüptograaf

Martin Edward Hellman – Ameerika Ühendriikide krüptograaf

Jeffrey David Sachs – Ameerika Ühendriikide majandusteadlane

Maarjamaa Risti IV klass

Borislav Bereza  – Ukraina Ülemraada liige, Eesti-Ukraina suhete edendaja

Christian Roger Emmanuel de Barillon  – Eesti aukonsul Bordeaux`s Prantsusmaal

Tomáš Fiala – Eesti toetaja Ukrainas, Tšehhi ettevõtja

Horst-Werner Maier-Hunke – Eesti aukonsul Põhja-Rein-Vestfaalis Saksamaal

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background