Tegevusmuuseumi ehitusleping sai allkirjad. GALERII!

Ehitusettevõte Haart Ehitus ja SA Ajakeskus Wittenstein sõlmisid eile lepingu Paidesse rajatava 19. sajandi tegevusmuuseumi hoonete rekonstrueerimistööde teostamiseks.

Paide linnapea Priit Värgi sõnul saab uue muuseum-tegevuskeskuse ehitus olema käesoleva aasta suurim investeering linnas. Pikemas perspektiivis on oluline, et läbi 19. sajandi muuseum-tegevuskeskuse väärtustab Paide ajalugu ning ajakeskuse vedurite Ants Hiiemaa ja Ründo Mültsi aastatepikkune töö saab astuda pika sammu edasi.

Uus muuseum keskendub 19. sajandi väikelinna elu-olule ning annab ülevaate mitmetest ajastu tegevusaladest nii teoreetilisel kui praktilisel tasandil.

Muuseumiks kohandatavad hooned Tallinna tänav 9/11 asuvad Paide vanalinna muinsuskaitsealal. Haart Ehituse juhi Riho Metsla kinnitusel on ettevõttel muinsuskaitseliste tööde teostamiseks vajalikud õigused ja kogemused olemas. Aastate jooksul on Haart Ehitus teinud uusehitiste rajamise kõrval töid ka mitmetel vanadel ja väärikatel objektidel.

Metsla sõnul teeb ajakeskuse arendusprojekti talle eriti südamelähedaseks võimalus panustada oma kodulinna ajaloolise väärtuse säilitamisse ning selle muutmisesse kaasaegse linnakeskkonna osaks.

Ajakeskuse Wittenstein juhatuse liige Ants Hiiemaa ütles, et tegevustele tugineva keskkonna loomine annab võimaluse veelgi elamuslikumalt Eesti ajalugu tutvustada. Tegevusmuuseumi käivitamisega luuakse kuni 7 uut töökohta ja turiste peaks tulema ligi 19 000 rohkem kui seni – usutavasti elavdab see oluliselt ka teisi piirkonna turismiteenuseid nagu majutus, toitlustus ja muud vaba aja teenused.

Hiiemaa sõnul on oluline ka see, et muuseum-tegevuskeskuse rajamisega säilitatakse ja antakse arenguhüpe Järvamaa kogukonda ühendavale mäluasutusele ning päästetakse kaks Paide vanalinna maja.

Muuseumihoonete rekonstrueerimine algab aprillikuu jooksul ning tööde kestvuseks on 10 kuud.

Põhiprojekti on koostanud OÜ IBG Ehitus ja sisekujundajaks on Annes Arro. Tegevusmuuseumi arendusprojekt läheb maksma ligi 2 miljonit eurot, millest ehituse maksumus on 1,4 miljonit eurot.

Projekti rahastavad Euroopa Liidu regionaalarengu fond, kultuuriministeerium, Paide linn ja SA Ajakeskus Wittenstein.

Baltikumis ainulaadne muuseum valmib kava kohaselt 2021. aasta suvel.

Vaata SIIT, milline hakkab Järvamaa tegevusmuuseum välja nägema.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background