Teleekraanil olnud staažikas koolitöötaja suundub pensionile

10/01/2021

Tagasi

Roald Johannson ja Maie Kaasik. Foto: Kanal 2

Paide Hammerbecki Põhikool annab teada, et alates 11. jaanuarist ei kohta enam koolimajas hommikuti tervitamas pikaaegset töötajat Maie Kaasikut, kes otsustas jääda pensionile.

Eriline ei ole siinjuures mitte tema pensionile jäämine, vaid sellele eelnenud väga-väga pikaajaline töötamine antud kollektiivis.

Maie Kaasik alustas selles koolimajas töötamist 01. septembril 1971 ja ta on katkematult üle 49 aasta siin erinevates ametites olnud. Esimesed 30 aastat olid tema tööd seotud kooli internaadiga: ta alustas kokana ja lõpuks edutati internaadi majandusjuhiks. Viimased ligi 20 aastat oli ta koolis administraator.

“Administraatorina töötades oli ta alati kõigi jaoks olemas, ta oli nagu kooli süda: ta oskas alati aidata, kui mõni õpilane või õpetaja kedagi koolimajas taga otsis, kui kellelgi oli kott kadunud, või ei teatud, kuhu klassi peab tundi minema. Tema terav silm on aidanud ära hoida nii mõnegi pahanduse ja usinad käed plaasterdanud mitmeid käsi ja jalgu. Hommikul koolimajja tulles kuulis alati õpilaste rõõmsameelseid tervitusi Maiele. Sageli oli tal taskus lastele ka kommi”, iseloomustab direktor Vello Talviste Maiet.

“Maie ei pidanud paljuks teha rohkem kui tema töökohustused ette nägid. Ta oli esinduslik, abivalmis, kohusetundlik, täpne ja korrektne. Meie kooli legendaarne visiitkaart, keda jääme kindlasti igatsema”, lisab Talviste.

Tubli töö eest on teda ka paljudel kordadel tunnustatud erinevate au- ja tänukirjadega, sealhulgas ka Haridus- ja teadusministeeriumi tänukirjaga. Neljal korral on õpilased valinud ta aasta koolitöötajaks, viimati eelmise aasta novembris toimunud Hammerbecki Galal.

“Koolipere ja kindlasti ka vilistlased tänavad Maie Kaasikut toredate tööaastate eest meie keskel. Soovime talle head tervist ja sisukat pensionipõlve”, võtab direktor Vello Talviste kauaaegse töötaja pensionilesaatmise kokku.

Maie Kaasik oli portreteeritav ka 2017.aastal eetris olnud populaarses saates «Roaldi nädal”, mis rääkis staažikatest töötajatest ühes ja samas asutuses.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background