Tervisefoorum keskendub vaimse tervise hoidmisele

Oktoobri lõpus toimub Väätsa mõisas Järvamaa tervisefoorum, kus antakse välja terviseteo auhind ning räägitakse vaimsest tervisest.

Maailma Terviseorganisatsioon kirjeldab vaimset tervist kui heaoluseisundit, milles inimene realiseerib oma võimeid, tuleb toime igapäevase elu pingetega, suudab töötada tootlikult ning on võimeline andma oma panuse ühiskonna heaks. Vaimselt tervel ja tugeval inimesel on oskus kohaneda erinevate muudatustega ja leida parim igast situatsioonist, kuhu ta on sattunud.

Väga oluline on märgata vaimset tervist ohustavaid tegureid ja tulla võimalikult hästi toime stressi ja muretsemisega, mistõttu keskendutakse seekordsel tervisefoorumil just vaimse tervise hoidmisele ning kutsutakse kõiki loengut kuulama ja osalema praktilistes töötubades.

Loeng teemal „Tööstress ja läbipõlemine. Mida märgata, kuidas ennast ja teisi hoida?“ algab kell 12 ja lektoriks on kliiniline psühholoog Piret Annus.

Töötubasid on valikus kolm: vaimse tervise esmaabioskusi tutvustab Külli Mäe Heaolu ja Taastumise Koolist, muusikateraapia doktor ja psühhoterapeut Alice Pehk räägib loovvõimalustest psühhosotsiaalse tervise hoidmisel ja tööstressi ennetamisel ning kliiniline psühholoog Piret Annus ärevusest ja kuidas sellega toime tulla.

28. oktoobril kell 11:15 Väätsa mõisas algavale Järvamaa tervisefoorumile ja töötubadesse on vajalik eelnev registreerimine, mida saab teha SIIN.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background