(Katin Karisma)

Kuidas toituda nii, et toit oleks kantserogeenidevaba? Mis moodi toituda siis, kui oled langenud vähi ohvriks? Vähiriski vähendavast toitumisest räägib Eesti Vähiliidu meditsiini nõunik Tiiu-Liis Tigane.

(Katrin Karisma)

Füsioteraapia on osa taastusraviprotsessist, mis põhineb kehalistel harjutustel, massaažil, sooja-, külma- ja elektriravil. Teraapia eesmärgiks on terviseprobleemide ennetamine või juba tekkinud probleemide leevendamine, et patsient suudaks iseseisvalt toime tulla normaalses elu- ja töökeskkonnas. Mida kujutab ennast füsioteraapia ja millal ning kellel on seda vaja, räägib spordibioloogia professor Kristjan Port.

(Katrin Karisma)

Vähk on haigus, mille puhul ei ole võimalik nimetada ühte kindlat põhjustavat tegurit. Küll on aga teada, et 2/3 vähijuhtudest on seotud tubaka ja väärtoitumisega. Kuidas ja millest võib veel vähk tekkida ja kuidas näeb välja vähi ravi, räägib meile Eesti Vähiliidu meditsiini nõunik Tiiu-Liis Tigane.

(Katrin Karisma)

Mida kasulikku on peitub idudes ja kuidas neid kasvatada? Mis on mikrolehed ja milleks need head on? Kuidas me saame oma kodus hoida õhku puhtana ja missugused toataimed selleks sobivad? Sellest kõigest räägivad meile diplomeeritud toitumisnõustaja Külli Holsting,   Hortese tootejuht Tiina Marjamaa ja magistrikraadiga aednik Maria Liivamägi.

Me võtame hingamist tavaliselt iseenestmõistetavalt, seni kuni meid on tabanud mõni viirus või külmetus. Kuidas hoida kopse tervena ja kuidas kopse ravida, räägib meile pulmonoloog Pille Mukk kes on pulmonoloogiakeskuse ülemarst ja juhataja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Kaalu langetamisel ei ole olemas absoluutset tõde, mis sobib kõigile, kuna kõik me oleme erinevad ja seega vajame erinevat dieeti. Selle nädala Terviseraadios võtame jutuks kaalu langetamise ja sellega kaasnevad erisugused dieedid. Kaalu langetamisest räägib meile City Tervisekliiniku toitumisnõustaja Teele Teder.Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background