Tiina Kivimäe kirjutas parima lastelaulu

Elmar Vaher, Tiina Kivimäe ja Hando Põldmäe; foto: PPA

Politsei 100. aastapäeval välja kuulutatud lastelaulude konkursi „Lapseks olemise rõõm“ võitis Paide Muusika- ja Teatrimaja muusikastuudio juhendaja Tiina Kivimäe lauluga „Üks tore päev“.

Politsei- ja Piirivalveorkestri dirigendi ja konkursi žürii liikme Hando Põldmäe sõnul on Kivimäe laulu juures olemas kõik elemendid, mida ühelt konkursitöölt oodati. Laul on rütmikas, hea sõnumi ja meeldejääva viisiga. See jutustab lustlikust ja toredast päevast, kus laps koos isa ja taadiga meisterdab valmis poisi suure unistuse – puu otsas oleva onni.

Teise koha saavutas konkursil Kaupo Torimi pisematele põnnidele mõeldud laul „Väi-väi-väike päikene“ ning kolmas koht läks jagamisele kahe loo vahel: Tallinna Kivimäe Põhikooli muusikaõpetaja ja ringijuhi Anne Ermasti „Killuke head“ ning lastelaulude looja ja Laulupesa laulustuudio õpetaja Airi Liiva „Sõiduvees“.

Hando Põldmäe lisas, et talle pakub rõõmu, et nii paljusid autoreid kõnetas üleskutse viia lauludega lasteni ehedaid ja helgeid emotsioone. Teise koha loos on hästi tabatud lapselikku ehedust ja rõõmu ning kolmanda koha saavutanud lood kannavad endas sõnumit olla tähelepanelik ja hooliv.

Veel märkis žürii ära Kaupo Torimi laulu „Hommikul“, helilooja ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kuraatori Kristo Matsoni laulu „Seebiooper“ ning Airi Liiva laulu „Annan käe“. Kõik 7 välja valitud lugu orkestreeritakse ning kantakse koos Politsei- ja piirivalveorkestriga ette järgmisel aastal toimuval lastelaulude kontserdil.

Žüriisse kuulusid koorijuht ja muusikaõpetaja Kadri Hunt, koorijuht-mentor Maarja Soone, dirigent Hirvo Surva ning Politsei- ja Piirivalveorkestri dirigent Hando Põldmäe.

Kokku võttis Politsei- ja Piirivalveameti lastelaulude konkursist „Lapseks olemise rõõm“ osa 10 autorit 17 lauluga.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background