„Tõde ja Õigus“ sai Paides kaks päevast lisaseansi

Paide kino lisas menukale filmile “Tõde ja õigus” kaks päevast seanssi juurde. Filmi näidatakse Paide Muusika- ja Teatrimajas teisipäeval, 12. märtsil ja  reedel, 15. märtsil algusega kell 15 päeval. Päevased seansid on mõeldud neile, kellele õhtune aeg hästi ei sobi.

Eelmisel nädalavahetusel purustas film kõik avanädalavahetuse ja avanädala kinokülastuse rekordid ning film jätkab endiselt kinoedetabelite tipus. Eelmisel nädalavahetusel käis filmi vaatamas 32 523 vaatajat. Kokku on filmi näinud 123 073 silmapaari.

Lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega.

Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

Osades: Priit Võigemast, Priit Loog, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja ja Ester Kuntu. Lavastajaks on Tanel Toom.

Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background