“Tõde ja õigus” ületas veerandmiljoni kinokülastaja piiri

Kaader filmist

Eesti Vabariigi sünnipäevaks valminud ja juba Eesti ajaloo kõige vaadatuimaks filmiks tõusnud mängufilm “Tõde ja õigus” ületas 11. aprillil veerandmiljoni kinokülastaja piiri.

Varasemalt püstitas “Tõde ja õigus” avanädalavahetuse rekordi 51 239 vaatajaga ning avanädala vaadatavuse rekordi 90 550 kinokülastajaga. Senine rekord kuulus James Cameroni mängufilmile “Avatar”, mida käis Eestis vaatamas 194 327 inimest.

“Viimaste aastatega on Eesti kinopublik kasvanud küll stabiilselt ja märkimisväärselt, aga sellist numbrit ei osanud enne filmi kinodesse jõudmist ilmselt keegi ennustada, sest see on lihtsalt niivõrd uskumatuna tunduv number ning siiani täiesti kaardistamata territoorium. Ja veelgi uskumatum tundub tõsiasi, et see ei ole veel kaugeltki kõik,” märkis filmi levitaja Timo Diener.

Film on endiselt kinodes üle Eesti.

Filmi lühisünopsis:

Vargamäe uus ja järeleandmatu peremees peab võitlema raske töö, kiusliku naabri ja omaenda tõekspidamistega, et oma söötis ja vilets maa viljakaks muuta. Ja et tõde ja õigus jumala poolt mahajäetud paigas jalule seada.

Osades: Priit Loog, Priit Võigemast, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja, Ester Kuntu

Režissöör & stsenarist: Tanel Toom

Operaator: Rein Kotov

Kunstnik: Jaagup Roomet

Kaasprodutsendid: Armin Karu, Madis Tüür

Produtsent: Ivo Felt

Filmi kestus: 168 min

Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background