Toidupank otsib vabatahtlikke

Aprilli alguses toimuvad üle Eesti Toidupanga kevadised toidukogumispäevad, kuhu oodatakse vabatahtlikena osalema kõiki, kellel on soov teha väikene heategu.

Kevadised kogumispäevad on suunatud eelkõige puudust kannatavatele lastega peredele, mõeldes juba peagi saabuvale suvepuhkusele, mil koolid ja lasteaiad on suletud ning sealse sooja kõhutäie peale loota ei saa.

Järvamaal kogutakse annetusi 3. ja 4. aprillil Paide Maksimarketis ja Türi Konsumis.

Vabatahtlikuks saab registreerida ennast üksi või grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Nii 3. kui 4. aprillil toimub töö kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Reedel algab esimene vahetus kell 12 ja laupäeval kell 10.

Vabatahtlike ülesandeks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja annetatud kaup transpordiks ette valmistada.

Täpne info toidukogumispäevade kellaaegade ja vahetuste kohta on üleval veebilehel osale.toidupank.ee, kus saab end ka vabatahtlikuna kirja panna.

Eesti Toidupank tähistab tänavu juba oma 10. sünnipäeva. Heategevusorganisatsioon asutati 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu ning samast aastast on regulaarselt korraldatud toidukogumispäevi.

Tänaseks tegutseb Eestis 15 Toidupanka, mis töötavad päevast päeva selle nimel, et päästa kaubandusest söögikõlbulik toit ning jagada see alla toimetulekupiiri elavatele inimestele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background