Tormituuled tõid Päästeametile veidi üle 500 väljakutse

Foto: Päästeamet

Päästeamet sai tormituulte tõttu kokku veidi üle 500 väljakutse, millest enamik olid sõiduteele kukkunud puude kohta. Väljakutseid ja päästesündmuseid oli üle Eesti.

Päästeameti vastutava korrapidaja Meelis Mesi sõnul oli eile õhtul päästesündmuste lahendamise koormus üsna suur, kuid kõik sündmused said teenindatud. „Öö oli meie jaoks juba üsna rahulik, aga ilmselt hakkab hommikul väljakutsete arv taas kasvama, sest inimesed hakkavad tööle sõitma ja võivad avastada teele langenud puid,“ märkis Mesi ja kutsus üles kõiki varuma sõiduks rohkem aega ja olema ettevaatlik.

Tormi tõttu sai kannatada vähemalt kaks inimest. Kell 16:47 sai Häirekeskus teate, et Padise rahvamaja juures on murdunud puu alla jäänud kaks last. Sündmusele reageeris kiirabi, kes toimetas lapsed haiglasse kontrolli.

Mitmel pool Eestis juhtus õnnetusi, kus autod said pihta kukkuvate puude või muude tuules lendu läinud esemetega, inimesi kannatada ei saanud.

Tormituules sai kahjustada ka Järvakandi päästekomando garaaži katus, mis kolmandiku ulatuses lahti rebenes.

Eile õhtul kell 22.16 seisuga oli Eestis 37 500 majapidamist elektrita. Järvamaal kümme piirkonda, mis tähendas 1035 majapidamist. Järva vallas oli selleks ajaks väljakutseid olnud 18 ning enamus neist olid Koeru, Järva-Jaani ja Aravetele. Peamiseks väljakutse põhjuseks olid maha langenud puud sõiduteedel. Kaks puud olid langenud selleks hetkeks kõrgepingeliinidesse.  Järva valla avalike suhete spetsialist Maarja Kauge sõnas, et olukord on valdavas enamuses Järva vallas taastunud. Koerus tuli eile öösel elekter tagasi ning lasteaiad ja kool on avatud. Samuti taastus Aravetel kell 03.00 elektrer ning inimeste majadesse hakkas taas katlamajast küte minema.

Elektrilevi teatel on täna hommikul elektrita üle 19 000 majapidamise – kõige rohkem oli kliente elektrita Harjumaal, millele järgnesid Raplamaa ja Viljandimaa. Järvamaal oli elektrita täna hommikul üle paarisaja majapidamise.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background