Türi gümnasist Daily Raudsepp võitis Riigikohtu kaasuskonkursi

Türi Ühisgümnaasiumi õpilane Daily Raudsepp saavutas 12. klasside arvestuses esikoha Riigikohtu kaasuskonkursil, mis toimus tänavu 14. korda.

Konkursil tuli õpilastel lahendada üks kolmest elulisest õigusvaidlusest –  haldusõiguses, kriminaal- või tsiviilõiguses. Konkursil osales 60 kooliõpilast 15-st koolist. Daily Raudsepp valis kaasuse tsiviilõiguse valdkonnast teemal „Mitu eurot on laps väärt?“ , kuna selles kaasuses olev probleem (elatisnõuded) on niivõrd igapäevane ning kokkupuuteid sellega elus on rohkem kui teiste kaasuste puhul.

Dailyt juhendas Mari Mikson, kes õpetab Ühisgümnaasiumis valikainet „Inimene ja õigus“. Miksoni sõnul on rõõm juhendada õpilast, kes ise tunneb asja vastu huvi ning piisab vaid suuna kätte näitamisest. „Kaasuskonkursil osalemise tegin aine raames vabatahtlikuks ning Daily oli ainus, kes soovis sellest osa võtta. Tema puhul kehtib kindlasti põhimõte, et töökus viib sihile ning ehk on lootust, et konkursil osalemine andis mõtteteri ka eriala valikul“, lausus Mikson.

Tööde hindamisel pidas žürii kõige olulisemaks, et lahendus lähtuks eelkõige konkursil osaleja õiglustundest ja väärtushinnangutest.

Lisaks Paavo Randmale kuulusid žüriisse vanemprokurör Toomas Liiva, õpetaja Aare Ristikivi, Haridus- ja Teadusministeeriumi õigusosakonna juhataja Marko Jaeger, vandeadvokaat Karina Lõhmus-Ein, Tartu Ringkonnakohtu halduskolleegiumi esimees ja kohtunik Tiina Pappel ning Õiguskantsleri kantselei õiguskorra kaitse osakonna juhataja Külli Taro.

Konkursi tublimaid tunnustati Riigikohtu 99. aastapäevale pühendatud tänuaktusel esmaspäeval, 14. jaanuaril.

Kaasusega saab lähemalt tutvuda SIIN!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background