Türi kaitseliitlased tähistavad 95. aastapäeva

Türi Üksikkompanii lipu taasõnnistamine. Foto: Merilin Sepp

Neljapäeval, 2. jaanuaril täitub 95 aastat päevast, mil loodi Kaitseliidu Türi Üksikkompanii eelkäija Kaitseliidu Türi malevkond.

Nimetatud päeval kutsus major Oiderman Türi jaoskonna loomiseks kokku koosoleku, kus jaoskonna juhatajaks valiti reservlipnik Ants Viirmaa, kes major Oidermani poolt sellele ametikohale ka kinnitati.

Enne II Maailmasõda on Kaitseliidu Türi malevkonda, tänast Türi Üksikkompaniid juhtinud Ants Viirmaa, Ruurik Valter Mihkelsaar ja Herbert Alexander Puupill ning Kaitseliidu taasloomise järgselt Einu Juhkam, Tõnu Kibena, Heldur Meister ja alates 2018. aasta 1. aprillist Urmas Piigert.

Tänasel päeval on Türi Üksikkompaniis 184 tegevliiget ning lisaks põhilisele – sõjalisele väljaõppele – lüüakse kaasa ka laskeväljaõppel, sporditegevuses, noortejuhtidena, tehakse koostööd kogukonnaga ning veel palju muudki. Lisaks osaleb 2 üksikkompanii liiget Türi valla kriisikomisjoni töös.

Urmas Piigert sõnas, et käesoleval aastal on üks liige panustanud Kaitseliidu tegevusse üle 1800 vabatahtliku tunni, ent üldiselt jäävad agaramate üksikkompanii liikmete aktiivsustunnid vahemikku 150-558 tundi.

Kaks aastat tagasi, 2017. aastal taasõnnistati Türi Üksikkompanii lipp ning samast aastast alustati oma tunnustuste kätteandmist – nimelt on üksikkompaniil kasutusel oma tänukiri ja teenetemärk. Tänavu leidis üksikkompanii omale uusi sõpru Türi valla asutuste ja ettevõtjate näol, kes pakuvad Türi kaitseliitlastele oma kaupadelt ja teenustelt soodustusi.

Türi kaitseliitlased tähistavad sünnipäeva koos sõpradega reedel, 3. jaanuaril Türi Kultuurikeskuses. Pidulikul aktusel tunnustatakse tublimaid ja kuulatakse head muusikat, millele järgneb Türi Üksikkompanii pealiku vastuvõtt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background