Türi kogukonnaselts alustab säästva renoveerimise loengute sarjaga

Türi kogukonnaselts asub Viljandi tn 60

Türi kogukonnaselts alustab loengute seeriaga, mille eesmärk on jagada rohkem teavet säästva renoveerimise kohta.Pärast esitlusi pakuvad vana maja ennistamise alast nõustamist Eesti Vabaõhumuuseumi vana maamaja nõustajate ja meistrite võrgustiku liikmed Aare Grünberg ja Rainer Eidemiller.

Esimene loeng toimub laupäeval, 19. jaanuaril kella 11-st kuni kella 13-ni. Teemaks on vana maja soojustamine. Millised on ajaloolise maja jaoks ohutud ja ohtlikud soojustusmaterjalid ja -meetodid? Kas alustada uutest akendest, vundamendist või põrandast?

Teine loeng toimub 16. veebruaril ning siis on teemaks vana maja krohvid. Loengus saab vastused küsimustele, millised on ajaloolised ja looduslikud krohvid ning mida sobib kasutada vana maja ennistamisel? Lisaks antakse mõned lihtsad ja odavad puitmajasõbralike krohvide retseptid.

Kolmas loeng toimub märtsis, ning siis räägitakse vana maja värvidest. Loengus saab vastuseid küsimustele: milliseid värve on kasutatud ajaloolistel hoonetel ning millised on kättesaadavad tänapäeval? Kuidas loodusliku päritoluga värve ise valmistada.

Kõik teemad kantakse ette n-ö esitluse vormis, ehk on teoreetilised, ilma praktilise õpitoata. Praktilise osaga pakutakse kokkupuudet sel poolaastal toimuvatel koolitustalgutel, 26. jaanuaril kell 10-15.00).

Esimene loeng toimub Türi kogukonnaseltsi majas  Viljandi tn 60 sellel laupäeval kell 11.  Loengule saab registreeuda kas FB-s üritusele märkides või anda tulekust märku tyri@vabakond.ee või tel 53 957 115 (sõnumiga).

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background