Türi kultuurikeskuse Galeriis on avatud näitus „Raamatust ja Raamatuga“

Kuni  järgmise nädala neljapäevani on Türi kultuurikeskuse Galeriis avatud Tiina Tammetalu näitus „Raamatust ja Raamatuga“.

  1. jaanuaril alates kella 16.00 – 19.30 toimub Galeriis  raamatu näitusega seotud väike raamatulaat, kus kohal on ka kunstnik ise.

Oma näituse kohta Türi Galeriis ütleb ta järgmist: “Olen maalikunstiga paralleelselt kujundanud raamatuid pea kolmkümmend aastat, andes visuaalse identiteedi ca paarisajale raamatule ja paljudele raamatusarjadele. Türi galerii alumisse saali on välja pandud pisut neist raamatutest, mille kujundustes olen kasutanud materjali, mis pärineb minu enda nö
vabakunsti põllult: olen seal kasutatud maale, graafikat,kollaaže, fotolavastusi. Enamasti on tegemist täiesti suveräänsete kunstiteostega, mis teisese materjalina on pääsenud ka kujundustesse.

Kuid on ka vastassuunalist liikumist: mõnikord dikteerib raamat, mille kujundus on teoksil, hoopis maalide sündi, mõjutades isegi pintsikirja maalil või foto
lavastamist, mis aga siis, oma esialgse ülesande raamatukujunduses täitnuna, võivad järgmise elu leida juba kunstisaalis, siin aga juba iseseisvate teostena.

Ülemises saali seintel on Vana Testamendi Mooses Teise Raamatu järgi sündinud maalisari “Exodus. I-VII” (väljarändamine), 2009-2010, akrüül/lõuendil. Alumises saalis, raamatute kõrval, on ühel seinal isikliku kogemuse ja ka loetud raamatute põhjal loodud abstraktne maalisari “Rooma Päevik. I-VI” 2014-2015, papp/ akrüül.

Maalikunstnikuna ühelt poolt ja graafilise disainerina teiselt poolt tunnetan aeg- ajalt segavaid piiranguid, mida seab kunstnikule ülalt tulev ametlik valdkondlikesse kastidesse jaotamine.
Usun ja kinnitan, et kogu kunst on siiski üks ja ka graafilise disaini teos on oma komponentidelt vägagi interdistsiplinaarne. Jätkan Türi galerii näitusesaalides
arutlemist selle teema üle, siin küll läbi teoste ja visuaali.”

Tiina Tammetalu on Eesti maalikunstnik ja raamatukujundaja, Eesti Kunstnike Liidu liige.

Türi galerii alumisse saali on  kunstnik välja pandud pisut neist raamatutest, mille kujundustes on ta  kasutanud materjali, mis pärineb tema enda nö vabakunsti põllult. Seal on kasutatud maale, graafikat, kollaaže, fotolavastusi. Enamasti on tegemist täiesti suveräänsete kunstiteostega, mis teisese materjalina on pääsenud ka kujundustesse.

Näitust saab Türi kultuurikeskuse Galeriis uudistada kuni 23. jaanuarini.

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background