Türi metsajooks võideti rajarekordiga

Eile joosti Türil Tolli metsa suusaradadel 37. Türi Metsajooks.

Türi Metsajooksu eripäraks on, et see joostakse eraldistardist ja raja erinevates kohtades tuleb kiibiga fikseerida vahepunktid.

Meeste põhiklassi raja pikkuseks oli 6 km ja kindla võidu saavutas hetkel maakonna parim noorjooksja Johannes Laur, kes lõpetas võistluse uue rajarekordiga 19.58. Eelmine rekord oli püstitatud 4 aastat tagasi Marek Salla poolt ja see oli ligi 40 sekundit nõrgem. Meeste klassi järgnevad kohad võitsid Ragnar Raud ajaga 21.38 ja eelnev rajarekordi omanik Marek Salla ajaga 22.17.

3-kilomeetrisel rajal võitis naistest Mariliis Aren ajaga 15.56, edestades Henrietta Tanklerit ja Katrin Kallast.

Poiste P14 vanuseklassis oli nobedaim Henri Perillus ajaga 11.40, talle järgnesid Kameron Pukka ajaga 12.00 ja Maarius Kotsulim ajaga 12.07.

Meesseenioridest oli esimene Tarmo Saare ajaga 10.55, vaid sekundiga kaotas talle Vello Lillipuu ja kolmas oli Gert Saamann ajaga 11.51.

Naisseenioride seas oli kiireim Ester Marjapuu ajaga 14.13, Siiri Poopuu kaotas talle 3 sekundiga ja kolmandaks tuli Maive Leif ajaga 16.44.

Kõige nooremad jooksusõbrad läbisid 1-kilomeetrise distantsi. Poistest võitis Steven Marti Lillipuu ajaga 3.30, talle järgnesid Henry Vahtre ajaga 4.21 ja Christofer Valang ajaga 4.32. Tüdrukute parim oli Annaliisa Aren ajaga 3.47, talle järgnesid Viktoria Plakk ajaga 4.20 ja Marianne Veeberg ajaga 4.32.

Türi Metsajooks oli tavapäraselt üheks ettevalmistavaks võistluseks Paide-Türi rahvajooksule ning metsajooksu võitjad said auhinnaks priipääsme 6. oktoobril toimuvale suurjooksule.