Türi Muusikakooli õpilased osalevad rahvusvahelistel konkurssidel

Türi Muusikakooli õpilased ja õpetajad on teinud suuri ettevalmistusi ja tõsiseid pingutusi, et osaleda koroonaviiruse leviku kiuste rahvusvahelistel konkurssidel.

Juba laupäeval, 4. aprillil pidi Anne Toome klaveriõpilane Maria Palling osalema Lätis Daugavpilsis I rahvusvahelisel Oscar Stroki nimelisel klaverikonkursil, mis viimasel hetkel muudeti videokonkursiks. Tänu kiirele reageerimisele ja heale koostööle kõikide osapoolte vahel jõuti veel enne koolide sulgemist konkursi kava ära salvestada.

Helen Oti tšelloõpilased Karola Lee Aasavelt ja Teele Lotte Trug ning Maris Viisma viiuliõpilane Annaliisa Aren salvestasid oma videod, osalemaks Saksamaal Karlsruhes toimuva rahvusvahelise konkursi „Musical Fireworks in Baden-Württemberg“ eelvoorus. Tänaseks on teada, et kõik kolm keelpilliõpilast pääsesid osalema lõppvooru, mis pidanuks toimuma aprillikuus.

Otse finaali pääsesid Viia Ivaski flöödiõpilased Kristiina Theresa Miller ja Helena-Elis Pärenson, kes lunastasid pääsu lõppvooru möödunud aasta sügisel toimunud rahvusvahelisel konkursil „Stars at Tenerife“.

Eriolukorra tõttu lükkub lõppvoor edasi sügisesse ja selgumas on selle läbiviimise korraldus. Suure tõenäosusega toimub konkurss videovooruna.

Kõikide tublide pillimängijate kontsertmeister on Siret Heinaste.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background