Türi neiu pääses Hea Eeskuju 2019 finaali

Möödunud nädalal Tallinnas toimunud noortekonverentsil „Lahe Koolipäev“ tunnustati konkursi Hea Eeskuju 2019 parimaid.

Hea Eeskuju on konkurss, millega tunnustatakse neid koolinoori, kes oma vabast tahtest on kodukandis viinud ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu. Hea Eeskuju on aktiivne, kogukonda kaasav ja teisi inspireeriv noor, kes õpib alg-, põhi-, kesk- või kutsekoolis.

Konkursi finaali pääses 15 noort, kelle seast valiti välja laureaat.

Järvalastest pääses 15 sekka Türi Põhikooli 9. klassi õpilane Kirke Perillus. Ta käivitas minifirma „MÄNGIME KOOS!“, korraldab selle tööd, koostab aruandeid ja juhib meeskonda. Möödunud aastal saadi Eesti parima minifirma võistlusel eripreemia meeskonnatöö eest. Kirke on uute ideede genereerija, erinevate projektide kirjutaja ning läbiviija.

Kirke loodud firma on perede hulgas teada-tuntud ning peaaegu igal nädalavahetusel kutsutakse neid laste sünnipäevadele mänge läbi viima ja näomaalinguid tegema. Lisaks käiakse ka teistel avalikel üritustel, kus noored oma tegevust tutvustavad ja teenust pakuvad.

Kirke Perillus on ka Türi Põhikooli õpilasesinduse liige, osaleb Järvamaa Noortekogu töös ning on aktiivne Türi Noortekogu liige.

Hea Eeskuju 2019 laureaadiks tunnistati Avinurme Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Katrin Kaarama.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background