Türi Põhikooli uue hoone ehitusleping on sõlmitud

Foto: Türi vald FB

Eile sõlmisid Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja AS Merko Ehitus kontserni kuuluva AS Merko Ehitus Eesti juht Veljo Viitmann lepingu Türi Põhikooli uue õppehoone ja spordihoone ehituseks.

AS Merko Ehitus Eesti oli edukas pakkuja Türi Vallavalitsuse esindaja RK Varahalduse OÜ poolt läbi viidud riigihankel „Türi Põhikooli uue õppehoone ja spordihoone ehitustööd“.

Lepingu raames ehitatakse uus ligi 4250 m2 suurune põhikooli hoone ning ligi 3730 m2 suurune spordihoone. Lepingu maksumus on ligikaudu 11,418 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Osaliselt on uue õppehoone ehitus rahastatud Euroopa Liidu struktuurivahendite meetmest „Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020“, mida haldab SA Innove.

Pipi-Liis Siemann ütles, et tema jaoks oli lepingu allkirjastamine kindlasti tulevikku vaatav investeering, mis peaks kestma vähemalt järgmised poolsada aastat ja rohkemgi. Uue kooli valmimisel on Türi valla lastele ja õpetajatele loodud head tingimused nii õppimiseks kui ka töötamiseks.

Merko Eesti juhatuse liikme Veljo Viitmanni sõnul on ettevõttel väga hea meel võimaluse üle Türi laste tulevikku paremaks muuta. Viitmann lisas, et uue maja ootamine tundub ootajale alati pikk aeg, kuid ta usub, et kui koolihooned on valmis, toovad nad kindlasti väga palju koolirõõmu ja seda tasub oodata.

Ehitustööd algavad juba maikuus ja objektid valmivad järgmise aasta augustis. Kool on mõeldud ligi 600 lapsele kolme paralleeli ja 24 õpilasega klassikomplektidele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background