Türi saab perekeskuse

Türile luuakse SA Lapse Heaolu Arengukeskuse poolt perekeskus.

Loodavate perekeskuste eesmärgiks on pakkuda lastega peredele mitmekülgseid tegevusi, mis mõjutavad nende toimetulekut ja suurendavad heaolu ning ennetavad riske kogukonnatasandil. Perekeskuse meeskond toetab kogukonnas elavaid lastega peresid laste kasvatamisel ning tegeleb süsteemselt tervisedenduse ja lastekaitset pakkuva ennetustegevusega, et vältida probleemide süvenemist ja kompenseerida abi puudumist.

Perekeskuse südameks on avatud mängutuba, kus väikelaste vanemad saavad omavahel kohtuda ning kus jagatakse laste arendamise ja kasvatamisega seotud infot. Keskuses korraldatakse lapse sünnieelsel ja –järgsel perioodil tervisedenduslikku nõustamist ning vastsündinu koduvisiite. Lapse arengu toetamiseks ja vajalike oskuste arendamiseks pakutakse lapsevanematele koolitusi, tugigruppe ja perekeskset nõustamist. Abivajavatele peredele võimaldatakse psühholoogilist nõustamist, perelepitust ning perede jõustamist lapse huvides olevate lahenduste leidmisel.

Seoses perekeskuse avamisega pakutakse tööd mängutoa juhendajale ja perekeskuse projektijuhile. Kandideerimise tähtaeg mõlemale ametikohale on 22. märts ning lähemat infot leiab Türi valla veebilehelt www.tyri.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background