Türi tšelloõpilane osaleb USA rahvusvahelisel konkursil

Türi Muusikakooli tšelloõpilane Karola Lee Aasavelt osaleb USA rahvusvahelisel konkursil „The 3rd SONE International Young Soloists Competition 2019“.

Konkurss toimub neljas vanuserühmas ning Karola on võistlustules 11-13-aastaste grupis. Võitjad selgitatakse välja videovooru põhjal ja parimad pääsevad mängima New Yorki kuulsa Carnegie Halli Weill Recital Halli.

Karola Lee Aasavelt on ka varem erinevatel konkurssidel edukalt esinenud: Liivimaa muusikakoolide keelpillikonkursil 2017 ja 2019 saavutas ta II koha, Eesti Muusikakoolide Liidu üleriigilise konkursi „Parim noor instrumentalist 2018“ regionaalses voorus ja finaalvoorus sai ta II koha ja diplomi eesti helilooja teose parima esituse eest, XXIV rahvusvahelisel keelpillikonkursil Daleki Akordi 2019 Horvaatias III koha ning trio Cellogirls koosseisus I koha C-JAM Cellofesti ansamblikonkursil.

Karola õpetaja on Helen Ott ja kontsertmeister Siret Heinaste.

USA rahvusvaheline konkurss on nime saanud korraldaja ansambel SONE järgi, mis on asutatud 2017. aastal ja kus mängivad professionaalsed muusikud Koreast, Hiinast, Taiwanist, Venemaalt, Venezuelast ja Ameerika Ühendriikidest. Ansambel kuulub Bostoni Filharmoonia alla ning kontserttegevuse kõrval on eesmärgiks seadnud noorte muusikute motiveerimise ja inspireerimise läbi konkursi korraldamise.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background