Türi vald hakkab noore pere korteriostu osaliselt hüvitama

Türi vallavolikogu võttis neljapäeval vastu  „Kodu soetamise toetuse“ otsuse, mis tähendab, et kui noor pere ostab vallas korteri või maja ja asub sinna vähemalt viieks aastaks elama, tasub kohalik omavalitsus viiendiku kinnisvara ostuhinnast.

Eelnõu eesmärgiks on suurendada või siis säilitada Türi vallas alaliselt elavate inimeste arvu ning soodustada isikute ja perede, kes soovivad asuda või jääda alaliselt elama Türi valda, võimalusi eluaseme soetamiseks.

Toetus on mõeldud kodu soetamisega seotud kulu või kodu laenu abil soetamisel isiku omaosaluse osaliseks katmiseks, sest elukoha valikul võib osutuda otsustavaks teguriks asjaolu, et eluaseme ostjal ei ole endal kas piisavalt raha eluaseme soetamiseks või piisavalt raha laenu abil eluaseme soetamisel omaosaluse sissemakseks.

Selline olukord on tavapäraselt noorel peredel. Kodutoetus on ühekordselt makstav toetus neile inimestele, kes esmakordselt soetavad Türi valda alalise elamiskoha. Kodutoetust makstakse kuni 20% soetatava kinnisvara või elementmaja maksumusest, kuid mitte enam kui 8000 eurot.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background