Türi valla aukodanik 2020 on Reiu Sootla

24/09/2020

Tagasi

Täna toimunud vallavolikogu istungil otsustas volikogu Türi valla aukodanik 2020 nimetuse anda Reiu Sootlale.

Reiu Sootla juhtis Türi Gümnaasiumi 1989. – 2008. a. Tema algatusel lülitati Türi Gümnaasiumi algklasside õppeprogrammi majandusõpe, liituti Hea Alguse ja tervistedendavate koolide programmiga.

2006. a allkirjastas Reiu Sootla Tiigrihüppe AS-ga leppe täiendkoolitusprojekti läbiviimiseks, milles koolituskeskusena ja pilootkoolina hakkas maakonnas tegutsema Türi Gümnaasium.

2007. a valiti Türi Gümnaasium karjääriõpetuse pilootkooliks Eestis.

Direktorina väärtustas Reiu Sootla õpetajate/õpilaste koostööd kodupaiga ja oma kooli mineviku uurimisel. Seetõttu pälvis Türi Gümnaasium ja kodukoht palju aastaid  tuntust ja tähelepanu uurimistöödega üleriigilistel kodu-uurimiskonverentsidel.

Sootla usaldas noori ja kaasas õpilasomavalitsust aktiivselt koolielu juhtima. Noored esindasid kooli üleriigilistel koduloo- ja B.G.Forseliuse Seltsi konverentsidel, tutvustades oma kodukohta ja inimesi.

Palju tähelepanu ja aega pühendas Reiu Sootla tööle kooli vilistlaskogu ja üldsusega.

Kolleegid ja õpilased hindasid väga kõrgelt Reiu Sootla pedagoogilist kompetentsust, pidasid teda üksmeelselt sõbralikuks ja usaldusväärseks direktoriks.

Türi Gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek 2019. aasta kevadel näitas, et Reiu Sootla on türilaste hinges, koolijuhi sõnad väärisid tugeva aplausi ning ta on ka väga hea koolijuhi sümbol Järvamaal endiselt. Ta on hoolimata oma pensionileminekust ühiskondlikult aktiivne ning edendab Türi hariduse ajaloo uurimist ja hoidmist vilistlaskogu kaudu.

Türi Gümnaasiumi vilistlased esitasid Reiu Sootla Türi valla aukodaniku nimetuse saamiseks Türi piirkonna hariduselu edendamise, Türi Gümnaasiumi pikaajalise arendamise ja suurepärase töö eest koolijuhina.

Reiu Sootlat on varasemalt autasustatud B.G.Forseliuse Seltsi Ignatsi Jaagu medaliga, Türi valla kuldse aumärgiga, teda on tunnustatud aasta koolijuhi tiitliga ja ta on Valgetähe IV klassi ordeni kavaler. Reiu Sootla on olnud aktiivne Eesti Koolijuhtide Ühenduse töös ja B.G.Forseliuse Seltsi tegevuses.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background