Türi valla kaasava eelarve hääletamine on lõppenud

Türi valla kaasava eelarve projektide poolt sai hääletada kuni 21. oktoobrini. Kokku laekus valda 12 erinevat projekti, milles 10 läks rahvahääletusele.

Eelmise kaasava eelarvega rahastati Laupa põhikoolile välijõusaali ehitamist, Kabala laululava parandamist ja õuesõppeklassi-ootepaviljoni ehitamist Käru põhikooli juurde.

29. oktoobril kell 16 koguneb 14-liikmeline komisjon, et välja selgitada, milline on kaasava eelarve raames rahva tahe sel korral.

Türi vallavalitsuse finantsjuht Aime Roosioja väljendas oma heameelt selle üle, et eelmise korraga võrreldes on valimisaktiivsus tublisti suurenenud. „Kui eelmisel korral oli elektroonilisi hääli 391, siis sel korral hääletati elektrooniliselt 481 korral. Eelmisel aastal oli paberkandjal hääli 392, sel korral aga 497. Eelmisel korral oli hääletajaid kokku 783 ja sel korral 978. See teeb 195 inimest enam kui eelmisel korral.“, võtab Aime Roosioja hääletamise statistika kokku.

Roosioja sõnul oli sel korral üllatajaks Käru kant. „Käru kogukond on tugevasti seljad vastamisi pannud ja nende hääletanute aktiivsus on tõsiselt märkimisväärne“, sõnas ta.

Vald tänab kõiki hääletajaid.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background