Türi valla kaasava eelarve rahvahääletus saab läbi

Täna on viimane päev anda oma hääl Türi valla kaasava eelarve projektidele.

Ettepanekuid laekus kokku 17, mille summa oli 217 847 eurot. Esitatud projektide hulgast tegi esimese valiku komisjon ning valis salajase hääletuse tulemusena välja 10 parimat, mis läksid rahvahääletusele.

Kaasava eelarve toel tahetakse rajada Konna maja kontserdihoov, Kahala külla mänguväljak, pingid tänavate äärde, Väätsale madalseiklusrada, Kabalasse võrkpalliplats, renoveerida Väätsa rannavõrkpalliväljakud, ehitada välja Kõltsi elurajooni teavitusviidad ja välisvalgustus, rajada Türile koerte mängu-, treening- ja jalutusväljak; vahetada aknad, renoveerida tualettruume ja soetada inventari MTÜ Taikse Külaseltsi majja ning uuendada Käru simmaniplatsi.

Rahvahääletusest saavad osa võtta kõik isikud, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on hääletamisperioodil Türi vallas ning kes hääletamise hetkel on vähemalt 16-aastased. Hääletamisõigusega isik võib hääletada ühe korra ning ühe avalikustatud idee poolt. Kaks korda hääletanud vallakodanike hääled tühistatakse.

Hääletada saab veel tänase päeva jooksul elektrooniliselt Türi valla veebilehe kaudu või kirjalikult hääletuspunktides, mis asuvad Käru ja Väätsa raamatukogudes ning Türi Raamatukogu struktuuriüksustes Türil, Oisus, Kabalas, Kahalas ja Laupal. Hääletama minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument.

Hääletamistulemused selgitatakse välja hiljemalt 1. novembriks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background