Türi valla kuldsete ja hõbedaste aumärkide saajad on selgunud

Türi vallavalitsus avalikustas nende inimeste nimed, kes pälvivad käesoleval aastal kuldsed ja hõbedased aumärgid.

Kuldne aumärk antakse Türi vallale osutatud silmapaistvate teenete ja pikaajalise valla huvides tegutsemise eest ning hõbedane aumärk kiituse, kuld- või hõbemedaliga kooli lõpetanud noorele, kes lisaks väga headele õpitulemustele on hästi osalenud maakondlikel ja üleriigilistel aineolümpiaadidel ning tegutsenud aktiivselt ka koolivälises tegevuses.

Kuldse aumärgi saavad Valdo Praust, Eha Pehk ja Maarika Jäätma ning hõbedase aumärgi Hannah Kaljur, Maria Palling, Oliver Veimer ja Robin Jäätma.

Türi valla vapimärgi ning kuld- ja hõbemärgid annavad vallavanem Pipi-Liis Siemann ja vallavolikogu esimees Andrus Eensoo üle 22. oktoobril kell 19 Türi Kultuurikeskuses toimuval pidulikul kontsertaktusel.

KULDNE AUMÄRK

Valdo Praust on eesti küberneetik ja Eesti mõisate uurija. Ta on tegelenud andmeturbega ning on muu hulgas Eesti digiallkirja, digiasjaajamise ja rahvusliku infoturbestandardi ISKE üks loojatest. Ta on uurinud Eesti mõisate ajalugu ja kirjutanud nendest mitmeid raamatuid. Samuti uurib ta Eesti maanteede ja teedevõrgu ajalugu. Valdo Praustil on vanaaegsete jalgrataste kollektsioon ning ta on Väätsal asuva MTÜ Eesti Jalgrattamuuseumi asutaja ja eestvedaja ning toonud muuseumipidamise kaudu Türi vallale palju tuntust.

Eha Pehk on aktiivne eakateliikumise eestvedaja Türi vallas. 2018. aastal avati Türil Eha eestvedamisel eakate tegevuskeskus, mis on saanud väga populaarseks. Keskuses toimuvad regulaarselt kokkusaamised, kohtumised külalistega, erinevad töötoad ja tegevused ning osalejate ring aina laieneb. Klubi „Ehavalgus“ juhatuse ettepanekul võttis Pehk vedada klubi igakuise tegevuse. Osavõtt eakate klubis on laienenud üle valla, klubiõhtud on sisukad ja meeleolukad. Türi valla rõõmud ja mured on Eha südameasjad. Juristina pakub Eha Pehk eakatel võimalust saada tasuta õigusalast abi.

Maarika Jäätma on vibutreener Türi Spordikoolis ja Türi Vibukoolis, mille asutaja ta on. Alates 2010. aastast on vibusport saanud tänu Maarikale nii Eestis kui maailmas uue taseme. Ta lõpetas küll ise sportlasena võistlemise, kuid temast sai väga edukas treener. Jäätma kasvandikud toovad Eesti meistrivõistlustel järjest rohkem medaleid ja maailmas tuntakse eestlasi kui vibuspordi tippe. Üha rohkem on meedia kajastanud vibusporti ja sellega ka Türi valda. Kui seni teadsid kõik Järvakandit kui niinimetatud vibupealinna, siis täna võib julgelt öelda, et vibupealinna tiitli on omale võitnud Türi ja seda suuresti tänu Maarika Jäätmale.

HÕBEDANE AUMÄRK

Hannah Kaljur on sportlik ja aktiivne rattasõidule pühendunud Türi Põhikooli õpilane. 2016. aastal liitus ta Smart Sport rattaklubiga ning tänaseks on Hannah lõpetamas 4. rattahooaega, pakkudes tugevat konkurentsi eakaaslastele vabariiklikul tasemel ja tuues seeläbi tuntust Türi vallale. Käesoleval aastal sai Hannah maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel nii grupi- kui eraldistardis 2. koha ehk kaks EMV hõbemedalit, mis on väga märkimisväärne tulemus. Lisaks võidutses ta Urumarja velotuuril N14 vanusegrupis, võttes nii etapivõite kui ka lõpparvestuses N14 vanuseklassi üldvõidu Filter maantekarikasarjas. 2019. aasta kevadel võitis Hannah Kaljur X Türi-Paide kevadtriatloni nii omavanuste kui naiste arvestuses.

Maria Palling on Kärust pärit rõõmsameelne tüdruk – väga andekas ja edukas noor pianist, kes vaatamata oma noorele eale on juba väga palju saavutanud. Ta on aktiivselt osalenud nii regionaalsetel, üleriigilistel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel ning on hetkel Türi Muusikakooli parimate tulemustega klaveriõpilane. Maria on väga edukate tulemustega osa võtnud võistlustest Eestis, Lätis, Leedus, Horvaatias, Ameerika Ühendriikides, Serbias ja Itaalias.

Oliver Veimer õpib Retla-Kabala Koolis, Türi Muusikakoolis trombooni erialal ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusikapillide erialal. Ta laulab Kaarel Orumägi laulustuudios ja Türi Poistekooris, mängib trombooni orkestris Türi, Paide Linnaorkestris ja Otsa-kooli bigbändis, on näitleja Eesti Noorte Muusikaliteatris ning osaleb Türi Noortekogu ja Türi Noortekeskuse tegemistes. Oliver käib esinemas mitmetel erinevatel maakondlikel kui vabariiklikel sündmustel ning näitab häid tulemusi ka kergejõustikus. Lisaks tegeleb ta tuletõrjespordiga, olles oma vanusegrupis läbi aastate vaieldamatult parim Eesti tuletõrjesportlane. Aastal 2019 on Oliver tuletõrjespordialadel tunnistatud mitmekordseks Eesti meistriks. Lisaks püstitas ta 2019. aasta võistlushooajal konksredeliga õppetorni ronimises 13-14-aastaste vanusegrupis Eesti rekordi.

Robin Jäätma treenib Türi Spordikoolis vibuspordi erialal ja esindab klubina Türi Vibukooli. Oma treeninguid alustas Robin juba väga varases nooruses. 2016. aastal jõudis ta rahvusvaheliste võistlusteni, kus ta võitis Euroopa meistrivõistlustel Bukarestis võistkondlikult kadettide arvestuses 4. ja 5. koha ning individuaalselt oli üheksas. 2017. aastal osales ta maailmameistrvõistlustel, kus ta lõpetas võistluse kadettide arvestuses 5. kohaga ja segapaarides oli kaheksas. Möödunud aastal võitis Robin oma esimese rahvusvahelise tiitlivõistluse medali, kui Euroopa meistrivõistlustel Patrasis saavutas ta kadettide segavõistkonnaga pronksmedali ja individuaalselt oli kaheksas. 2019. aastal on Robin Jäätma märkimisväärsemateks tulemusteks Napolis toimunud universiaadi kuldmedal, mida siiani pole teeninud ükski teine Türi valla sportlane. Kuldmedal riputati talle kaela ka Samsunis Euroopa meistrivõistlustel meesjuunioride arvestuses. Maailmameistrivõistlustel Madridis oli ta meesjuunioride arvestuses kuues ja võistkondlikult üheksas. 2019. aastal pärjati Robin Jäätma kuuel korral Eesti meistritiitliga. Oma heade tulemustega on Jäätma Türi vallale toonud tuntust nii Eestis kui välismaal. 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background