Türi vallavalitsus ja raamatukogu kolivad mais 2021, ülejääv inventar läheb jagamisele

25/09/2020

Tagasi

Türi vallavolikogu otsustas 27.augusti volikogu istungil anda Türi vallas Türi linnas Hariduse tänav 3 asuv Türi vallale kuuluv maaüksus ning maaga püsivalt ühendatud koolihoone, garaaž-abihoone, mänguväljak, teed ja platsid ning soojusvõrgud Türi Põhikooli valdusest üle Türi Vallavalitsuse kui ametiasutuse kasutusse ja valdusse.

Türi Vallavalitsusel tuleb anda osa Hariduse tänav 3 asuva hoone ruumidest rahvaraamatukogu seadusega määratud ülesannete täitmiseks Türi Raamatukogu kasutusse ja valdusse.

Mida kavatseb vallavalitsus Hariduse 3 hoonega teha?

Abivallavanem Elari Hiis selgitab: „Esialgu rekonstrueerime hoone ainult seestpoolt. Väljast  vahetame sisehoovi varikatuse ja rajame invasissepääsu. Proovime võimalikult palju esialgset hoonet eksponeerida ja säilitada, seda nii raamatukogu kui vallamaja ruumide kavandamisel.

Koostatud on lähteülesanne, mille alusel viime läbi projekteerimis- ehitushanke, mille võitjaga sõlmime lepingu hoone rekonstrueerimiseks. Töödega soovime alustada oktoobri lõpus- novembri alguses. Ehitusperioodiks oleme planeerinud kuus kuud, mis tähendab seda, et uues majas kavatseme tööd alustada 2021.aasta maikuus.

Kindlasti jääb koolimajja sellist inventari, mida valla asutused oma tarbeks ei vaja. Analoogselt Türi Põhikooli vana hoone lammutustöödele eelnenud vara jagamisega anname taas võimaluse huvilistel asjadele uus elu pakkuda.

Tõenäoliselt jäävad üle valamud, tualettruumide sisustus, laevalgustid, tehnoloogiaklassist tisleripingid, kruustangid ja metallitöö lauad ning mõningad tööriistad. Samuti hulk erinevat mööblit ning mõned siseuksed.”

Huvilistel palub Elari Hiis oma küsimused saata e-posti aadressile elari.hiis@tyri.ee. Abivallavanemaga kokkuleppel saab hoones ringkäigu teha. Iseseisvalt majja ei pääse, sest hoone on lukus ja valve all.

Aeg, millal hoonest asju ära saab viia, on suhteliselt piiratud, mistõttu huvilistel tasub jooksva info saamiseks kindlasti jälgida Türi valla kodulehte ja Facebooki lehte Türi vald, ütleb Türi valla avalike suhete juht Merle Rüütel.

 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background