Türil toimub säästva mõtteviisi festival

Tänasest pühapäevani toimub Konna majas Türil Rohevest-säästva mõtteviisi festival. Avapäeval avatakse pesunööri põllenäitus, mis toob esile vana aja riiete võlud. Peale lühikest maja tuuri saavad huvilised osaleda kunstitoas koos Ave Nahkuri juhendamisel. Järgmises töötoast õpetab Kazimiera Vellemaa rohupunutisi, infomajas saab täiendavad infot loodusehituse kohta Sven Alustelt, säästev ehitus- infotund Konnas juhatab sisse Rainer Eidemiller, kes vastab küsimustele säästva ehituse ja materjalide kohta.   Enne õhtust kontserti, kus lavale astub ansambel Oopus on huvilistel võimalus kohtuda Ave Nahkuriga, kes räägib Viljandi maja tegemistest ja kunstist selles. Päeva jooksul on avatud kohvik, käsitöökojad, Konna maja müügilett ning lastele on avatud mänguala.

Laupäeval saab osaleda puidupõletustöötoas, mida juhib Valdur Vesman, laste kunstituba juhendab Madli Liiva ning kästiöökojas on võimalus viltida, akende taastamise infotoas kõneleb Ivar Murel, Sven Aluste räägib põhuehitusest ja Equilibre MTÜ tegevusest.  Kell 15.00 algab tantsutuba, kus rahvast tantsitavad Ene Hunt ja lõõtsaga Aime Lippur. Peale seda tutvustab tegevust säästva ehituse valdkonnas Majatohtri esindaja, Rainer Eidemiller kõneleb ehitustegevusest, ehituslikust ringmajandusest, SRIK-i tegevusest ja vanamaterjalide ladudest, peale seda algab Heli Aade loeng „Loodus ja jätkusuutlikus sisekujunduses“.

Lisaks saab alal kuulata veel maakiviehitusest, tutvustatakse kriidivärve, tehakse sõira ja võid, saab osaleda makramee õpikojas ja mööbli taastamise koda Vedru Väljas saavad huvilised esitada oma küsimusi, lisaks saab osaleda rohupunutise töötoas. Päeva lõpetab Robert Jürjendali, Valdur Mikita ja Kaido Kirikmäe kontsert.

Pühapäev toob festivalile hoovilaada, avatud on omapärane kohvikunurk, toimub teksate taaskasutus/erinevad mosaiigi-ja õmblustehnika töötuba,  lastele on avatud kunstikoda, päeva lõpus kõneleb ajalooline Valdo Praust piirkonna ajaloost.

Rohevest- säästva mõtteviisi festival toimub Türil Konna majas Viljandi tn 60 19.-21- juulini.

Täpsem festivali ajakava on leitav SIIT!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background