Türil tomuvad koolinoorte tuletõrjespordimängud

Kümnendad koolinoorte tuletõrjespordimängud toimuvad homme, 12. septembril Türi linna staadionil.

Kuigi kooliaasta alles algas, on juba praegu teada, et mängud tulevad laste- ja noorterohked. Osalejaid on tulemas üle Eesti enamikest maakondadest ning eeldatavasti võtab mängudest osa ligikaudu 550 võistlejat. Parimad selgitatakse 4., 8. ja 11. klasside arvestuses tuletõrje teatejooksus, tuletõrjeolümpial ning mootorpumbaga hargnemises.

Lääne päästekeskuse juhi Heiki Soodla sõnul on taoliste mängude mõte tutvustada noortele tuletõrjesporti, päästja elukutset üldiselt. „Kõige olulisem on, et noored omandavad eluks vajalikke oskusi, õppides ohtlikes olukordades reageerimist ning mis kõige olulisem – meeskonnatööd, kus noor peab kaaslastega arvestama,“ ütleb Soodla.

Mängud toimuvad Päästeameti rahalisel toel ning Paide Vabatahtliku Tuletõrje Seltsi moodustatud meeskonna abiga. Väga olulise panuse annavad sponsorid, kelle abiga saab tunnustada kõiki osalejad: AS Fazer, AS Saku, AS Orkla, Pizzakiosk ja Eesti Pagar.

Neljapäeval  kell 10.00 avab Päästeameti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla kümnendad koolinoorte tuletõrjespordi mängud.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background