Türilane aitas e-etteütluse teksti koostada

Algselt 13. märtsil toimuma pidanud Vikerraadio e-etteütluse võistlus lükkus eriolukorra tõttu edasi ning toimub Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil.

Juba 13. korda toimuva e-etteütluse tekst teeb pühenduse Jaan Krossile, aga peab meeles ka Eesti Vabariigi põhiseaduse 100. sünnipäeva.

Tänavuse teksti koostas töögrupp, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse külalislektor Joosep Susi, Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik, Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja, türilane Triin Toome-Hosman ning haridus- ja teadusministeeriumi eesti keele nõunik Sirli Zupping.

E-etteütluse teksti loeb Kaja Kärner Vikerraadio eetris ette reedel, 3. aprillil kell 10:30 ning samaaegselt saavad kõik osalejad Vikkerraadio kodulehel olevas aknas teksti sisestada (etteütluse aken aktiveerub samal päeval kell 10). Alates 2018. aastast on e-etteütluse võistlusel võimalus osaleda ka kuulmispuudega inimestel, kes tänavu saavad teksti lugeda „Aktuaalse kaamera“ kultuuriuudiste toimetaja Janet Õunapuu huultelt.

E-etteütlusel saab osaleda kohast ja vanusest sõltumata, nii Eestis kui ka välismaal. Parimad kuulutatakse välja viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja erinevaid auhindu, olenemata tulemusest.

Võitjad kuulutatakse välja samal päeval „Uudis+“ saates ning pikemalt seletatakse tänavune tekst lahti saates „Vasar“.

Etteütluse päeval kell 13-16 saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada EKI keelenõuande telefonil 6313731.

Vikerraadio kutsub kõiki osalejaid etteütluse päeval jagama fotosid etteütluse kirjutamisest. Fotod on oodatud aadressile viker@err.ee, sotsiaalmeedias fotode jagamisel palutakse lisada teemaviide #vikerraadioetteütlus.

Etteütluseks harjutamisel ja keeleteadmiste kontrolliks on Eesti Keele Instituud pannud kokku mõned harjutused, millega saab tutvust teha SIIN ja SIIN.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background