Türilane võitis ERMi näituseideede konkursi

Anu Kaburi kootud Muhu sukad, mida samuti 2020. aasta mais konkursi võidunäitusel ERMis eksponeeritakse. Foto: erakogu

Eesti Rahva Muuseum avalikustas näituseideede konkursi „Oma näitus“ tänavuse võitja.

Publikuhääletusel kogus kõige rohkem hääli näituseidee „Meie argipäeva viduse pidamise aeg“, mille autoriteks on türilane Anu Pink, Heli Kiverik ja Anu Kabur.

ERMi osalussaali produtsent Kata Maria Metsar ütles, et konkursist osavõtnute ideed olid väga erinevad ja põhjalikult läbi mõeldud ning pöidlahoidjaid jagus kõigile 15 ideele – kokku andis oma hääle ligi 3000 inimest. Võidutöö osas aga kahtlusi polnud, see edestas järgnevat ideed paarisaja häälega.

Võidutöö „Meie argipäeva viduse pidamise aeg“ räägib traditsioonilisest käsitööst ja tänapäevastest käsitöötegijatest. Muhus on peetud viduse aega, mis tähendab, et naised tulid kokku ning veetsid kududes ja jutustades hämarat aega.

Kudujate koopiaklubi, mis koosneb 70 naisest igast Eestimaa nurgast ja ka võõrsilt, võttis vastu otsuse kududa Muhu sukkadest koopiad. Selles kudumisklubis on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud tippkäsitöölisi, aga ka õpetajaid, koduperenaisi, ametnikke, raamatupidajaid, lasteaednikke ja müüjaid.

Anu Pink loodab, et selle näitusega suudavad nad vaatajateni tuua Muhu sukkade värviküllase ilu ja anda vastuse küsimusele, mida pakub tänapäeva inimesele tegevus, mille käigus tundide kaupa silmuseid ühelt vardalt teisele kootakse ning mis võib juhtuda, kui ühise hobiga inimesed üle interneti koonduvad ja otsustavad viduse aega koos pidada.

Võidunäitus „Meie argipäeva viduse pidamise aeg“ avatakse ERMi osalussaalis 2020. aasta mais.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background