„Uudiseid Nebošovost“ on Varraku loetuim algupärand. Lisatud KATKENDID!

Möödunud aastal ilmunud „Uudiseid Nebošovost“ on Eesti suurima raamatukirjastuse Varrak lugejate kümne lemmikraamatu nimestikus 9. kohal.

Eesti algupärasest ilukirjandusest on „Uudiseid Nebošovost“ praegu ainus 10 parema raamatu sekka tõusnud teos ning Eesti autorite raamatutest edastavad seda kalapüügiõpik ja kokaraamat.

Raamatu peategelane on särtsuvat uudishimu täis Hiiumaa tüdruk Liisa, kes tuleb läinud sajandi algul saarelt mandrile ja asub tööle tehnikakaupluses. Ta osutub osavaks müügiagendiks ning temast saab Telefunkeni firma esindaja Eestis. Pärast Nõukogude vägede saabumist saadetakse Liisa asumisele, kuid ta pääseb tagasi Eestisse ja abiellub NKVD kapteniga, et saada puhtad paberid oma kunagisele kallimale Tambetile, kes on end pärast sõda võimude eest varjanud.

Tugevad karakterid, hoogne süžeearendus, taustaks nii igapäevaelu kui ajaloolised keerdkäigud – „Uudiseid Nebošovost“ on värvikas panoraam, mis hõlmab 80 aastat meie lähiminevikust.

Raamatu autor Indrek Silver Einberg käis mõni aeg tagasi Kesk-Eesti Tre Raadios kohal ja luges sisse mõned lõigud oma humoorikast hiidlastele omase jutuvestmisoskusega kirjutatud teosest.

Katkendeid raamatust saab kuulata siit:

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background