Uued LED- valgustid muutsid Aravete võimla valgemaks

Aravete Spordhoonesse paigaldatud uued LED-valgustid muutsid võimla valgemaks. Aravete Spordi- ja Tervisekeskuse juhataja Leo Matikainen ütles, et kogu saali valgustuse vahetust algul plaanis polnudki, iga aastaste hooldustööde käigus oli vaja uuendada vaid kuus-seitse läbipõlenud lampi.

„Ettepanek kogu saali valgustust uuendada tuli Latteri NT OÜ juhatajalt ja omanikult Taavi Rabalt, kes alustas võrkpallitreeninguid ja -mängu just Aravete Spordihoones ja mängib ka praegu Ambla SK koosseisus. Ilmselt häiris teda Aravete saali kehvapoolne valgustus. Kuna Latter ise tegeleb oma igapäevatöös ka suurte hoonete valgustuse uuendamisega, siis tuligi ettepanek kogu valgustus nüüdisaegsemaks muuta,” ütles Matikainen.

Mõttekas oli kogu valgustus välja vahetada, kuna uue LED-valgustusega on elektrienergia kokkuhoid märkimisväärne ja valgustugevus saalis suurenes ca 400 luumeni võrra (praegu on max ca 1100 luumenit). Lisaks paigaldati valgustugevuse reguleerimiseks kaks dimmerlülitit, millega saab valgustugevust vastavalt vajadusele reguleerida eraldi kas kogu väljaku ulatuses või võrkpalliväljaku kohal,“ täpsustas Matikainen.

Uute valgustite soetamist toetas märkimisväärselt Latter. Tööd teostas Fond OÜ. Arvestuste kohaselt tagab LED-lampide kasutamine, nende töökindlus ja valgustugevuse reguleerimise võimalus kulude kokkuhoiu ca 1000 eurot aastas ja need teenivad kulud tagasi nelja-viie aastaga.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background