Uus Järvamaa turismikaart on valmis

Reedel tuli Järvamaa Turismiinfokeskuse eestvõttel trükist Järvamaa turismikaart 2020.

Sel korral on trükis eelmistest turismikaartidest veidi erinev: see on suuremas formaadis (A3), eesti- ja ingliskeelne variant eraldi, Järvamaa kaart on suuremas mõõtkavas ning pöördelt leiab Paide ja Türi kaardid.

Välja on toodud maakonnas turismiteenuseid pakkuvate ettevõtete kontaktid, nende koduleheküljed ja sotsiaalmeediast leitavuse märksõnad. Leppemärkide ja numbritega on kaardile kantud looduslikud vaatamisväärsused.

Objektid on jaotatud teemade järgi ning iga objekti juures on teenuste piktogrammid. Kaardilt leiab Järvamaa muuseumid, mõisad, kirikud, käsitöökojad ja –poed, teemapargid, toitlustus- ja majutusasutused, tegevused, seminariruumid, ujumiskohad ja matkarajad. Paide linna kaardile on märgitud paeskulptuuride ja seinamaalingute asukohad.

Kaardil olevate fotode autorid on Siim Tiirik, Merli Kaas, Imre Heinsaar, Margus Vilisoo ja Jaano Rässa.

Kaardi valmimisse panustasid turismiettevõtted ise omaosaluse näol. Kaart pole Järvamaa turismiobjektide suhtes siiski täiuslik, kuna oli ettevõtjaid, kes kaardil osalemist vajalikuks ei pidanud.

Käesoleval aastal on Järvamaa ennast reklaamimas mitmetel turismisündmustel nii kodu- kui ka välismaal, näiteks jagatakse uut kaarti juba veebruaris Riias turismimessil Baltour 2020.

Kevadel saab tasuta kaardi rännakutele kaasa võtta Järvamaa Turismiinfokeskusest, samuti saab seda lähimaakondade turismiinfokeskustest, turismimessidelt ja kõikidelt projektis osalenud turismiobjektidelt.

Oranžides toonides turismikaardi kujundas Saara Kirjastus ja kaardid valmistas E.O.Map.

Lõuna-Järvamaa Koostöökogu ja Järva Arengu Partnerite toel välja antud Järvamaa turismikaarti trükiti 3000 eksemplari, 1500 neist eesti keeles ja 1500 inglise keeles.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background