Vaata, millised Järvamaa õppeasutused pälvisid kvaliteedimärgised

27/10/2020

Tagasi

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool omistab tänavu 17 haridusasutusele esimese astme kvaliteedimärgise ehk baastaseme ja 5 koolile teise astme ehk hõbetaseme. „Ettevõtlik kool“ või “Ettevõtlik lasteaed” kvaliteedimärgise kasutamise õiguse saavad need koolid ja lasteaiad, kelle õppeasutus vastab ettevõtliku õppe kriteeriumitele olulistes lasteaia ja koolielu valdkondades.

“Ettevõtlikus koolis on olulisel kohal kaasav ja ettevõtlik õpe, mis jõuab nii ainetundidesse kui ka õppetöö välisesse aega. Vastava standardi saamiseks tuleb igal õppeasutusel läbida hindamine, mis viiakse läbi järgmistes valdkondades: eestvedamine ja juhtimine; personalivaldkond; koostöö huvigruppidega; ressursside juhtimine; õppe- ja kasvatusprotsess. Hindamise edukalt läbinutele antakse üle tunnustuskiri koos standardit tõendava autahvli ja lipuga,” selgitab Ettevõtliku Kooli arendusjuht Heidi Uustalu.

Tunnustust jagatakse kolmel erineval tasemel: baas-, hõbe- ja kuldtasemel.
Baastaseme saanud õppeasutusi iseloomustab oma organisatsiooni igakülgne teadlik arendamine vastavalt ettevõtliku õppe kvaliteedisüsteemile ehk standardile. Hõbetaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe vallas kogemuste kandjad ja jagajad vähemalt oma maakonna piires ehk on eeskujuks oma maakonnas. Kuldtaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe liidrid nii Eesti siseselt kui ka välismaal, nad on väga suureks toeks programmi arendamisel.

Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, neist 8 hõbe- ja 1 kuldtasemega õppeasutust.

Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Programmi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Järvamaale lisandus kolm tunnustuse pälvinud õppeasutust: Hõbetaseme sai Väätsa põhikool ning Baastaseme Tarbja Lasteaed-Kool ning Koeru Lasteaed.

Varasemalt kuuluvad Järvamaa koolidest võrgustikku juba Koeru lasteaed Päikeseratas, Ambla-Aravete kool, Türi Ühisgümnaasium, Türi Põhikool, Paide Gümnaasium, Paide Hillar Hanssoo Põhikool, Paide Hammerbecki Põhikool, Roosna-Alliku Põhikool, Imavere Põhikool, Peetri kool ning Järva-Jaani Gümnaasium.

 

Hõbetaseme omistanud haridusasutused 2020:

Hargla Kool (Valgamaa)
Kohtla-Järve Järve Kool (Ida-Virumaa)
Viljandi Gümnaasium (Viljandimaa)
Väätsa Põhikool (Järvamaa)
Sõmeru Põhikool (Lääne-Virumaa)

 

Baastaseme omistanud haridusasutused 2020:

Loksa Gümnaasium (Harjumaa)

Käina Kool (Hiiumaa)

Vaimastvere Kool (Jõgevamaa)

Koeru Lasteaed (Järvamaa)
Tarbja Lasteaed-Kool (Järvamaa)

Uuemõisa Lasteaed-Algkool (Läänemaa)
Noarootsi Kool (Läänemaa)

Aseri Kool (Lääne-Virumaa)
Rakvere Triinu Lasteaed (Lääne-Virumaa)

Ahja Kool (Põlvamaa)
Tilsi Põhikool (Põlvamaa)

Audru Kool (Pärnumaa)
Pärnu Kuninga Tänava Põhikool (Pärnumaa)
Pärnu Ülejõe Põhikool (Pärnumaa)

Valga Gümnaasium (Valgamaa)

Kuldre Kool (Võrumaa)
Võru Kesklinna Kool (Võrumaa)

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background