Väätsa küla valiti publikulemmikuks

Foto: erakogu

ETV saade “Terevisioon”  läks täna hommikul eetrisse Järvamaalt Väätsalt, mille televaatajad valisid 15 küla seast kindlalt oma lemmikuks.

ERR Menu portaalis 2.-14 juunini toimunud hääletusel anti üle 10 000 hääle ja veel viimastel päevadel ei olnud selge, kas esikoha saab Käsmu, Lüübnitsa või Väätsa. 1379 häält kindlustasid esikoha Väätsale. Käsmule jagus kokkuvõttes 1134 ja Lüübnitsale 1119 poolehoidjat.

Väätsa külaelu ühe eestvedaja Lauri Läänemetsa hinnangul saadi rahva lemmiku tiitel tänu sellele, et väga paljud väätsakad hääletasid ise ja utsitasid ka sugulasi-tuttavaid oma häält Väätsa poolt andma. “Erinevad koostegemised on rahva ühtseks muutnud, olgu need siis toredad või keerulised,” teab Läänemets eduka küla retsepti. Vahvate ettevõtmistena toob ta ERR uudisteportaali vahendusesl välja talvise lumememmede paraadi ja jõuluvaateakende kampaania. Rassimist on olnud kooli arendamise, aga ka näiteks raskete laudade tassimisega sohu, et valmiks ligi kolme kilomeetri pikkune pikkune matkarada.

Nüüd valmistub Väätsa koos veel 14 piirkonnaga püüdma külaelu kõige tähtsamat, aasta küla, tiitlit. Laureaat selgub 26. juulil Eesti Külade XIII Maapäeval Räpinas, mida korraldab Eesti Külaliikumine Kodukant.

Loe LISA!


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background