Väätsa lasteaeda tunnustati „Hea lasteaia teerajaja“ tiitliga

Foto: Väätsa lasteaed Paikäpp/Fb

26. septembril Tartus ERMis toimunud konverentsil selgusid lasteaiad, kus väärtuskasvatusega tehakse eeskujuväärivat tööd. Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop andis väärtuskasvatuse rändkarikad ja tiitli „Väärtuskasvatuse lasteaed 2019″ üle Kõrveküla lasteaiale Päikeseratas ja Tartu eralasteaiale Terake. Süsteemse väärtuskasvatuse eest tunnustati Väätsa Lasteaed Paikäppa tiitliga „Hea lasteaia teerajaja”.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse hea lasteaia projektijuhi Nele Punnari sõnul olid tunnustusprogrammis osalenud lasteaiad igaüks oma nägu. „Üle Eesti on kasutusel suurepäraseid praktikaid nii lapse arengu toetamiseks, personali arendamiseks kui ka lasteaiakultuuri väärtuspõhiseks edendamiseks,” tunnustas Punnar. „Lasteaedades tehakse palju ja südamega.”

Tunnustusprogrammi „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed” tiitlid anti üle konverentsil „Väärtuskasvatuse lasteaed: kõik, mida elus teadma pean, sain lasteaiast”. Tartu Ülikooli eetikakeskus on toetanud ja tunnustanud koolide ja lasteaedade väärtusalast tegevust alates 2009. aastast. Tunnustusprogrammides (varem konkursitööde kirjutamisel) said lasteaiad osaleda juba seitsmendat korda. Hea kooli ja hea lasteaia nimelistele tunnustusprogrammidele on aastatel 2009–2019 oma tööd saatnud 113 lasteaeda ja 80 kooli. Koolide programm kestab kuni novembrini.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse tunnustusprogrammis „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed” osalenutel tuli kirjutada eneseanalüütiline töö lasteaia tegevustest väärtuskasvatuse kontekstis. Tänavu osales tunnustusprogrammis 24  lasteaeda.

Süsteemse väärtuskasvatuse eest tunnustati Väätsa Lasteaed Paikäppa tiitliga „Hea lasteaia teerajaja”.

Tunnustusprogrammi korraldab Tartu Ülikooli eetikakeskus Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013″ jätkuprogrammi raames.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background