Väätsa lumememmede paraad hakkab maailma rekordit püstitama

Väätsa- Reopalu 4,5 km pikkuse kergliiklustee ääres, hakatakse pühapäeval, 3. veebruaril, alates 12:00 ületama lumememmede ehitamise maailmarekordit.

„Ootame kõiki inimesi Eesti keskele lumememmesid ehitama. Kuna eelmise korra tegevusrõõm kajas pikka aega mööda Eestit vastu, ootame seekord kohale rohkem kui 1000 inimest. Põllud tee ääres on avarad ja ruumi jagub kõigile,“ kutsus lumememmemeister Lauri Läänemets.

Lumememmede ehitamisel on kaks reeglit:

  1. Lumememm tuleb teha kergliiklustee äärde, mitte kergliiklusteele, kus hiljem peab liikuma lumesahk
  2. Kui oma lumememmed on valmis, tuleb ringi käia ja teiste kätetööd nautida

Hetkel hoiab esikohta Michigan, kus 2018. aastal valmis ühe tunni jooksul 2228 lumememme. „Püüame ehitada vähemalt ühe lumememme rohkem, kuid ei sea ehitamisele ajalist raamistikku, kiirustama ei pea, alustada võib ka hiljem,“ selgitas lumememmemeister Lauri Läänemets.

Esimest korda ehitati Väätsal lumememmesid 2016. aastal 600, toonane maailmarekord oli siis 2036. Vahepeal rekord suurenes ja 2018. aastal valmis Väätsal 1406 lumememme.

Arvestades, et viimati ehitati memmesid poole võrra rohkem kui esimene kord, on seekord põhjust uskuda, et uus tulemus tehakse ära.

Rekordist olulisem on sündmus ise, sest toob kokku väga palju suuri ja väikseid ehitajaid, ühendab kogukonda ja varasemad aastad on näidanud, et muutub hiljem väga populaarseks turismiatraktsiooniks, meelitades kohale tuhandeid inimesi.

Väätsa Rahvamaja turgutab kõiki usinaid ehitajaid kuuma tee ja pirukaga. Lumememmedele on lubatud selga panna riideesemeid või neid värvida.

Vaata eelmise aasta lumememmede paraadi galeriid siit!

  1. aastal võitsid Väätsa lumememmed Eesti tähtsaima reklaamiauhinna Kuldmuna ja seal välja antud eriauhinna.
Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background