Vabatahtlike seltsiliste teenus laienes Järvamaale

Juba poolteist aastat on Eesti Külaliikumise Kodukant vabatahtlikud seltsilised pakkunud tuge eakatele ja erivajadustega inimestele ning nüüd laienes teenus ka Järvamaale.

Vabatahtlikud seltsilised on eakate ja erivajadustega inimestega teinud koos kodutöid, käinud kinos, kalmistul, kultuuriüritustel, mänginud lauamänge ja teinud käsitööd. Samuti on koos meisterdatud, käidud jalutamas ning tehtud hommikuvõimlemist. Eriolukorras pakuvad vabatahtlikud tuge peamiselt telefonivestluse teel.

Kui keegi tunneb, et eriolukord on ta eneselegi ootamatult koduseinte vahele jätnud näiteks seetõttu, et inimene kuulub COVID-19 riskigruppi või on viiruse tõttu karantiinis, võib endast julgelt märku anda. Praeguses eriolukorras ei peaks tundma häbi, et üksildus vaevab ning tahaks kellegagi rääkida. See on täiesti mõistetav ja arusaadav soov.

Järvamaal jagab vabatahtlike seltsiliste kohta lisainfot piirkonna koordinaator Maarja Brause telefonil 5458 3661 ja e-posti aadressil maarjavaikmaa@hotmail.com. Samadel kontaktidel võivad ühendust võtta ka need, kes soovivad vabatahtliku tööga panustada.

Lisainfot vabatahtliku seltsilise teenuse kohta annab projektijuht Anu Viltrop telefonil 5665 9118 ja e-posti aadressil anu.viltrop@gmail.com. Samuti leiab infot veebilehelt https://vabatahtlikud.ee/projektid/sotsiaal.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background