Vähekindlustatud perede lastele korraldati jõulupidu

Daily kaubamärgi all toitlustusteenust pakkuva Baltic Restaurants Estonia töötajate pere rõõmustas eile Paide vähekindlustatud perede lapsi kingituste, õpitubade ja jõululauaga.

Ettevõtte müügi- ja turundusjuht Tiiu Endrikson ütles, et juba viis aastat tagasi otsustati firmakinkide tegemisest loobuda ning seni meenetele ja kaartidele kulunud raha eest tuua jõulurõõmu neile, kellel selleks võimalusi napib. Tänavu ühendati jõud Paide linnavalitsuse sotsiaalosakonnaga ning eile toimuski Hillar Hanssoo põhikoolis heategevuslik jõulupidu Paide vähekindlustatud perede lastele.

Daily töötajate juhendamisel toimusid jõulukinkide valmistamise töötoad 40 osalenule. Lapsed õppisid kaunistama piparkooke, küünlapurke ja pajuvitstest pärgasid ning meisterdasid küünlaid. Tegevusi täis päev kulmineerus rikkalikult kaetud jõululaua ja lastele kingituste jagamisega.

Paide linnavalitsuse lastekaitse peaspetsialisti Annika Nõuliku sõnul on kingitusi täis jõuluaeg osadele lastele normaalsuseks, kuid kahjuks elab Eestis palju lapsi ka vähekindlustatud peredes ja neile jääb tavapärane jõulutrall vaid kaugeks unistuseks. Nõulik lisas, et üksnes Paides elab hinnanguliselt 250 toimetulekuraskustes ja sotsiaalselt nõrkades peredes kasvavat last.

Daily esindaja kutsub läheneva jõuluaja ootuses nii ettevõtteid kui ka eraisikuid rohkem teisi inimesi märkama ning üha suureneva tarbimise asemel nii firmakingitustele kuluvat raha kui ka lihtsalt aega hoopis heategevusse suunama. Abivajajateni jõudmiseks soovitab Endrikson ühendust võtta omavalitsuse sotsiaaltöötaja või lastekaitsespetsialistiga, kes aitab tagada heateo õigete inimesteni jõudmise.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background