Valgehobusemäel toimub maastikuratta olümpiakrossi distsipliini võistlus

Laupäeval, 13. juulil toimub Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuses maastikuratta olümpiakrossi distsipliini (XCO) võistlus, mis on üks kuuest Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasarja etapist. Sari käivitati 2018 aastal, eesmärgiga luua täiendavaid võimalusi tegelemiseks maastikuratta kõige prestiižsema alaga, ehk nagu nimigi ütleb – olümpiamängude programmis oleva võistlusalaga.

Valgehobusemäe pakub sportlastele tipptasemel rajal sõitmise võimalust juba kolmandat aastat. 2017 aastal viidi läbi Eesti meistrivõistlused ja eelmisel aastal toimus sealsamas karikasarja etapp. Valgehobusemäe krossirada on üks väheseid, mis on kogu hooaja vältel hooldatud ja tähistatud.

Olümpiakrossi karikasarja ja Valgehobusemäe etappi puudutav informatsioon on kättesaadav: www.xco.ee.

Eraldi tuleb ära märkida, et käesolevast aastast on sarjas ka alla 12 ja alla 10 aastaste poiste-tüdrukute võistlusklassid. Nende võistlusklasside tarvis luuakse eraldi võistlusrada, mis ei ole füüsiliselt nii nõudlik ja tehniliselt nii keerukas kui vanemate võistlusklasside rada. Samas on rajal hulgaliselt põnevaid head koordinatsiooni ja osavust nõudvaid pisi-elemente. Eesmärk on noorematele lastele pakkuda põnevat rada, millel saab väikese harjutamise korral hakkama iga maastikuratast omav laps. Ehk siis – osavõtt ei eelda rattatrennis käimist.

Võistluspäeva esimene start antakse kell 11.00 ja viimase võistlussõidu autasustamine toimub kell 17.00.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background