Välijõusaalid avatakse 2. maist

Pilt: Pixabay

Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas eile korralduse, millega tühistab alates 2. maist seni kehtinud viibimiskeelu välijõusaalides.

Välijõusaalides võib alates laupäevast treenida, kui selle omanik või valdaja tagab jõusaali inventari desinfitseerimise pärast iga kasutuskorda, kuid mitte harvem kui iga nelja tunni järel.

Samuti tuleb välijõusaalides kinni pidada 2+2 reeglist, mille järgi võib jõusaalis viibida üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Liikumispiirang ei kehti koos treenivate perekondade kohta.

Korralduse järgi on endiselt keelatud viibida siseruumides olevates jõusaalides, kuna siseruumides on nakkuse leviku oht suur. Leevendusmeetmena nähakse ette välijõusaalide avamine. Välijõusaalide all peetakse silmas vabas õhus asuvaid treeningseadmeid ja –vahendeid.

Alates 2. maist on lubatud ka välitingimustes spordi- ja liikumisürituste läbiviimine ning vabaõhumuuseumide ja muuseumide õuealal olevate eksponaatide külastamine tingimusel, et grupis on maksimaalselt 10 inimest, osalejad peavad kinni 2+2 reeglist ning korraldaja või teenuseosutaja on taganud desinfitseerimisvahendite kasutamise.

Järelevalvet nõuetest kinnipidamise osas viib läbi kohalik omavalitsus.

Peaministri korraldusega saab tutvuda SIIN.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background