Vallavolinik Heigo Laaneoks: Türi ujula soovitakse osta ilma analüüsita ja põhjendamatult kallilt

Türi vallavalitsus soovib, et volikogu otsustaks Türi ujula ostmise 360 000 euro eest. Ujula omanikud on teatanud, et soovivad ujula vallale maha müüa või rendile anda, kuna selle pidamine ei tasu end ära. Kuigi septembri volikogus toimunud arutelu tulemusena lepiti kokku, et vallavalitsus asub erinevaid variante läbi rääkima ja analüüsima, saadeti ostu otsus kiirustades vallavolikogule.

„Ühtegi ekspertiisi pole tehtud, meil pole isegi õrna aimu, kuidas hind kujuneb või kui palju peab vald ujulasse investeerima järgnevatel aastatel,“ sõnas Türi vallavolikogu liige Heigo Laaneoks, kes ühtlasi töötab Paide Linnavalitsuse linnamajandusosakonna juhina.

Sotsiaaldemokraadid ei pea õigeks suurte riskide ja kuludega seotud hoone ostmist pimesi. Puudub ehitusekspertiis hoone seisukorra välja selgitamiseks, spetsialistide poolt koostatud hinnang kinnisvara maksumusele ning järgneva kümne aasta investeeringu vajadused, mis võivad küündida rohkem kui poole miljoni euroni.
Vallavalitsus soovib ujulaga koos osta hosteli, kuid volikogule pole esitatud ujula ning hosteli finantsplaani, mis näitaks kui suurte riskide ja kui suure rahasüsti vajadusega kogu ettevõtmine tegelikult on.

„Loomulikult peab Türil ujumisvõimalus säilima, kuid ma ei mõista, miks selleks peab ujula ostma ja seda tegema veel kiirkorras. Volikogus jõuti arvamusele, et palju mõistlikum on, kui vald maksab ettevõtjale laste ujumise eest rohkem,“ selgitas Laaneoks oma hämmingut.

Olenemata, kes on ujula omanik, peab Türi vald ujumisteenusele peale maksma. Sellele lisanduks ujula ostmise kulud ning vajalikud investeeringu summad. Ausa ostu korral arvestatakse vajaminevad investeeringud müügisummast maha, seega peaks tegelik müügihind kujunema praegusest oluliselt väiksemaks.

Sotsiaaldemokraadid loodavad, et Isamaa koalitsioonipartner Reformierakond aitab läbi mõtlemata ostutehingu peatada.

„Kõik sõltub Reformierakonna kolmest häälest volikogus, ilma milleta ei saa vallavanem Pipi-Liis Siemanni juhitud Isamaa ühtegi otsust teha,“ selgitas Laaneoks.

Türi vallavolikogu asub ujulaga seotud otsust tegema sellel neljapäeval kell 14:00 algaval istungil.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background