Vallitornis avatakse põnev näitus

Neljapäeval avatakse Ajakeskuses Wittenstein fotonäitus „Nikolai Rimski-Korsakov ja mõisad Paide linnas“.

Haldusreformi järgselt on Eestimaa südame Paide territoriaalsed mastaabid võrreldavad Pariisi-suuruse metropoliga. Ajalooliselt jaguneb „Suur-Paide“ tihedaks mõisate võrgustikuks, mis paikneb nelja kihelkonna – Paide, Anna, Järva-Peetri ja Järva-Jaani – maadel.

Mõis on sümbol, kus maailmakultuur saab kokku talupojakultuuriga. Mõisa südameks on tähelepanuväärse arhitektuuriga mõisaansamblid, mis on paigad, millega on seotud maailma kultuuri suurkujud ja sündinud kohalikku elu-olu mõjutanud otsused.

Koostatud näitus on sissevaade sajandeid tagasi alguse saanud kultuurivõrgustikku. Näha saab Paide paiku, kus suvitas maailmakuulus helilooja, „Kimalase lennu“ autor Nikolai Rimski-Korsakov, herbaariume täiendas loodusteadlane von Baer ja pärimusi kogus rahvuseepose koostaja Kreutzwald. Just rikkalik kultuurilugu lubaks iseloomustada Paidet kui „Eestimaa Pariisi“.

Näituse avamine Paide vallitornis on neljapäeval, 28. veebruaril kell 16. Avamisel esitletakse Paidega seotud mõisates toimuvat Rimski-Korsakovi festivali ning tutvustatakse 21. märtsil Mäo mõisas ja Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuvat kultuuriloopäeva, mis on pühendatud Mäo mõisaga seotud maailmakuulsa helilooja Nikolai Rimski-Korsakovi 175. sünniaastapäevale.

Põnev väljapanek jääb Ajakeskuses Wittenstein avatuks 17. märtsini.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background