Vana rahvamaja saab 90

Pühapäeval möödub 90 aastat ajast, mil endine Pikaküla mõisahoone ehitati Paides rahvamajana uuesti üles.

Vana rahvamaja on üks kahest Eesti hoonest, mis Vabadussõja mälestuseks ehitatud on ning mis on säilinud.

Paide vana rahvamaja avati 3. veebruaril 1929 ning see tegutses 1987. aastani, mil valmis praegune muusika- ja teatrimaja. Viimane juhataja oli Martin Liivet.

Seoses aastapäevaga korraldab Paide linn koostöös Järvamaa Muuseumi ning muusika- ja teatrimajaga vanas rahvamajas meenutuste päeva, kuhu on oodatud kõik huvilised ning need, kes kunagise kultuurikantsiga seotud.

Päev algab kogunemise ja tervituskohviga kell 10:30, misjärel kell 11 räägib Tiiu Saarist teemal „Kuidas sündis idee ehitada rahvamaja Vabadussõja monumendiks“ ning Herbert Last teemal „Narva teater Paides“. Ettekandeid ilmestab Paide Teater katkenditega vanadest ajalehtedest ning Ants Viidalepa mälestustest seoses rahvamajaga.

Külla tuleb kauaaegne laulja Helve Tambre ning kõikidel endistel direktoritel ja ringide liikmetel on võimalus sõnavõttude korras paari minuti jooksul oma tegevust meenutada.

Musitseerivad Rein Rebas ja Märt Hunt ning Andres Jalak, Tõnu Peetsalu, Arvo Stoltsen ja Olev Jaksi.

Rahvamaja juubelit tähistatakse vanas rahvamajas pühapäeval, 3. veebruaril ja pakutakse ka sünnipäevakringlit.

Üleskutse! Kellel on kodus vanu fotosid, reklaamplakateid ja/või muid materjale vana rahvamaja aegadest, võtke need kaasa või võtke ühendust Tiiu Saaristiga tiiusaarist@hot.ee, tel. 5381 0288

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background