Vanatehnika varjupaik sai uue kuue

Foto: puhkaeestis.ee

Alates kolmapäevast saab Järva-Jaanis (Lai tn 1) tutvuda märkimisväärselt uuenenud vanatehnika muuseumiga. Alates 2016. aastast on vanatehnika varjupaika laiendatud, ehitatud juurde viilhall tehnika eksponeerimiseks ja renoveerimiseks ning on valminud vanatehnika muuseumide keskus.

Vanatehnika varjupaiga eestvedaja Tuve Kärneri sõnul on keskus nii mitmeski mõttes unikaalne. „Meil on tänaseks üle 500 eksponaadi nii tavakasutuses olnud sõidukite, põllu- ja teetööde masinate kui mõistagi kõikvõimaliku tuletõrjetehnika seast“.

„Projekti käigus tehtu loob meile senisest oluliselt paremad võimalused kollektsiooni eksponeerimiseks, säilitamiseks ja laiendamiseks. Ehkki europrojekt on lõpetamisel, areneb muuseumide keskus pidevalt edasi,“ lisas Kärner. 13. novembril saavad kõik huvilised külastada keskust tasuta alates kella kuuest õhtul. Lahtiste uste päevad on keskuses ka 15. ja 16. novembril kella 11 – 17:00

Projekt sai teoks Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi meetmest „Järva-Jaani Vanatehnika muuseumide keskuse loomine ja arendamine“. Ehitustööd teostas AS Paide MEK ja nende kogumaksumus oli üle 900 000 euro.

Viilhallis näeb millegi poolest eripäraseid sõidukeid, väliekspositsioonis on hulk vanatehnikat, keskusesse on koondatud kahes kohas asunud tuletõrjemuuseumi kollektsioonid. Keskus toimib ka kui teabetuba: tutvustatakse Järva-Jaani, Järva valla ja Piibe maantee äärde jäävaid huviväärsusi, et turistile reisiplaani koostamine võimalikult lihtsaks teha. Keskuses on kaks tegelusruumi, tehniline raamatukogu ja omapärase ekspositsiooniga tsiviilkaitse tuba.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background