Vargamäel avatakse „Kunstnikud kogudes“ viimane väljapanek

Laupäeval esitletakse Vargamäel Tammsaare muuseumis EV100 kunstialgatuse „Kunstnikud kogudes“ viimast projekti.

Projekti „Nutukaev“ autor on Mihkel Ilus ja üles on see ehitatud Põhjatalu kaevu ümber. Projekti raames teostab Ilus kaevuga mitmeid töid, mille tulemusena saab see 3. novembriks uue vormi ning kevadel 2019 süvendatakse veesooneni.

Laupäeval kell 11 stardib Tallinnast Vargamäele ka kunstibuss, mis kell 13 teeb vahepeatuse Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis. Vargamäel tutvustatakse projekti kell 15:15, seejärel kell 16:30 teevad „Kunstnikud kogudes“ projektijuhid Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu algatusest kokkuvõtte ning kell 17:30 algab pika-laua-pidu, kus muusikat mängivad Mihkel Ilus ja Marika Agu.

Mihkel Ilusa avaliku ruumi kunstiteos on algatuse „Kunstnikud kogudes“ kümnes kunstiprojekt, mis jääb avatuks järgmise aasta 30. aprillini.

Kunstibussi graafik 3. novembril:

  • Kell 11 – kunstibuss stardib Tallinnast G. Otsa tänavalt.
  • Kell 13 – „Kunstnikud kogudes“ seitsmenda näituse külastamine Eesti Ringhäälingumuuseumis (Vabriku pst 11, Türi, Järva maakond). Raul Kelleri hommageraadioreporter Felix Moorile, mille juhatab sisse Juhan Sihveri tutvustus salvestusseadmetest Riigi Ringhäälingus. Avaliku salvestuse lõpetab Hello Upani eksperimentaalne live.
  • Kell 14 – kunstibuss stardib Türilt Vargamäele A. H. Tammsaare muuseumi (Tammsaare-Põhja talu, Vetepere küla, Albu vald, Järvamaa).
  • Kell 15 – saabumine Vargamäele ja tervitussõnad.
  • Kell 15.15 – 16.15 – Mihkel Ilusa projekti tutvustus, vestlus kunstnikuga.
  • Kell 16.30–17.30 – „Kunstnikud kogudes“projektijuhid Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu kokkuvõte.
  • Kell 17.30 – pika-laua-pidu, muusikat mängivad Mihkel Ilus ja Marika Agu (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus. Aigar Vals live.
  • Kell 22 – kunstibuss stardib tagasi Tallinnasse

Lisainfo ja registreerumine kunstibussile ev100@cca.ee või 510 9125.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background