Vargamäel toimub eesti keele päev

Foto: vargamae.ee

Tammsaare muuseumis Vargamäel toimub 22. novembril eesti keele päev. Päevast on oodatud osa saama kõik, kes tunnevad huvi eesti keele, folkloori ja kirjanduse vastu.

Räägitakse lugusid libahuntidest, Tammsaare Nobeli preemiast ja eesti keele grammatikast. Eesti keele töötoa viivad läbi Eesti Keeletoimetajate liidu keeletoimetajad, kes räägivad, ms seisus on meie keel ning jagavad kasulikke nõuandeid.

Päev algab kell 13.00 folkloristi  Merili Metsvahi ettekandega „Eesti libahundiuskumused ja -lood läbi aegade.” Seejärel saab kuulata kuraator Siiri Kvelli ettekannet „Põhjamaade kirjanik A. H. Tammsaare.” Kella 15 – 17 viivad  Eesti Keeletoimetajate Liidu keeletoimetajad Kerli Tennosaar ja Merit Lassmann läbi eesti keele töötoa. Täpsemalt saab infot, milline on keeletoimetaja töö spetsiifika  nt, millal on arukas kasutada keeletoimetaja teenust, erinevate kampaaniate eesmärk („Selge sõnum”, „Kutsu keeletoimetaja külla”), kuidas ja milliseid abimaterjale kasutada, kuidas ja kellelt nõu küsida, erinevad keele seltsid ja liidud. Lisaks jagatakse praktilisi nõuandeid.

Info ja registreerimine 532 68377,  muuseum@vargamae.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background