Veearvestid hakkavad lekete eest hoiatama

Eesti telekomiettevõte Levikom alustab Paide korteriühistutele asjade interneti võrgus töötavate nutikate veearvestite paigaldamist, mis lisaks veenäitude kauglugemisele hoiatavad korteriomanikke ka veelekete puhul.

Kaugloetavate veearvestite paigaldamiseks tuleb kõikides korterites veearvestid uute vastu välja vahetada või paigaldada olemasolevale arvestile sensorseade. Kõiki seadmeid on võimalus ka rentida. Nimetatud sensor edastab andmed otse ühistule või vee-ettevõttele, seega jääb ära korteriomanikelt ükshaaval arvestinäitude kokkukogumine.

Levikomi 5G ja asjade interneti valdkonna juht Ove Tüksammel selgitas, et teenus toimib üle avaliku NORAnet võrguühenduse ja korteriühistu kohalikku võrgusüsteemi looma ei pea. Asjade internetis töötavate seadmete eelis on aku pikk eluiga, seadmed kestavad minimaalselt 10 aastat.

Tüksammel lisas, et nende lahendus sobib igale eramule, kortermajale ja ärihoonele ning näitude kauglugemise jaoks vajalik investeering on taskukohane igale ühistule. Oluline uuendus on ka see, et edaspidi saavad ühistud tellida teavitamise veelekete korral, mille puhul korteriomanik saab SMS-i ja seega kõige hullema ära hoida.

Levikomi kauglugemissüsteem on võimalik integreerida enamike kinnisvarahalduses kasutusel olevate tarkvaradega. Näiteks korteriühistute poolt laialt kasutatava arveldussüsteemi Korto kliendid saavad veearvestite näidud automaatselt.

Levikomi asjade interneti võrk on lisaks Tallinnale ja selle ümbrusele ka Tartus, Narvas, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Jõhvis, Valgas, Võrus, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas, Paides, Kundas, Paldiskis, Põltsamaal, Jõgeval, Elvas, Raplas ja Kohtla-Järvel. Kokku katab Levikomi asjade interneti võrk juba üle 60% Eesti elanikkonnast.

Levikom on Eesti sidevaldkonna rajajate poolt loodud IKT ettevõtte, mille kompetents ulatub aastasse 1992. Levikomi peamised tegevussuunad on IoT, IT, sideteenused ja videovalve. Neist olulisimas 5G/IoT ehk asjade interneti valdkonnas on Levikom Eestis liider, opereerides üleriigilist avalikku asjade interneti võrku NORAnet ja -rakenduste platvormi NORA-X. 

Asjade Internet ehk IoT (Internet of Things) on võrgustik, mis sisaldab internetiühenduses olevaid seadmeid, mille toimimine põhineb andmete kogumisel ja omavahelisel andmevahetusel. Võrgus täidavad seadmed soovitud käske sensorite, tarkvara ja elektroonika abil, tagades seadmete omavahelise suhtluse ning andmete vahetuse. IoT on enam kui seadmete omavaheline ühendus: näiteks on IoT abil võimalik mugavalt jälgida veetarbimist või juhtida tänavavalgustust. Asjade interneti (IoT) võrk põhineb 5G tehnoloogiatel. 

Levikom on rahvusvahelise IoT assotsiatsiooni LoRa-Alliance liige, kuulub Euroopa IoT Operaatorite Kogusse ja on nõustanud maailma suurimaid telekome 5G/IoT lahenduste juurutamisel. IT-ärilahenduste ja taristuteenuste valdkonnas on Levikom Eestis üks juhtivaid ja pikima kogemuste pagasiga ettevõtteid ning paljude rahvusvaheliste tehnoloogiaettevõtete nagu Microsoft, ESET jt pikaajaline partner. Levikom on suurim juhtmeta lairibavõrgu operaator, mille unikaalne VirtuaalFiiber võrk võimaldab viia ülikiire interneti ja järelvaatamisega televisiooni läbi õhu ka sinna, kuhu kaabelvõrgud ei ulatu.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background