VHK keelpilliorkester annab Järvamaal 3 kontserti

Sel nädalal annab VHK keelpilliorkester Järvamaal 3 tasuta kontserti.

24-liikmeline VHK keelpilliorkester loodi 1996. aastal ja seal mängivad Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilased vanuses 13-19 eluaastat.  Algselt keskenduti eelkõige varajasele muusikale ning VHK tellimusel kirjutatud suurvormide ettekandmisele. Praegu esitatakse peaasjalikult eesti muusikat alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo Tormisest Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini. VHK orkester annab hooaja jooksul keskmiselt 30 kontserti peaasjalikult Eestis, kuid vahel harva ka välismaal.

Suvine kava koosneb eesti heliloojate muusikast ja kestab orienteeruvalt tund aega. Kõlab Tõnu Kõrvitsa, Mart Saare, Veljo Tormise, Ester Mägi, Mari Kalkuni ja teiste heliloojate looming.

Orkestri dirigent on Rasmus Puur ning lisaks töötavad noorte muusikutega Egert Leinsaar (ERSO), Tiina Mäe, Rain Vilu (ERSO) ja Villu Vihermäe (ERSO).

VHK keelpilliorkestrit saab kuulata neljapäeval, 15. augustil kell 21:30 Paide Raekojas ning laupäeval, 17. augustil kell 16 Albu Rahvamajas ja kell 19 Salutagusel Kargumäe talu Muusika Aidas.

Sissepääs kõikidele kontsertidele on tasuta, kuid kohapeal on võimalus teha orkestrile annetus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background