Viipemakse limiit tõusis 50 euroni

Foto: Andra Rinderberg/Swedbank AS

Kuna seoses koroonaviiruse levikuga on oluline vähendada vahetute kontaktide hulka teiste inimeste ja üldkasutatavate pindadega, tõstsid pangad viipemakse limiidi alates tänasest 50 euroni.

Nendel inimestel, kes saavad oma pangakaardi siduda Apple Pay või Google Pay rakendusega, on võimalus mobiiliga tasuda ka suuremaid summasid kui 50 eurot.

Pangaliidu juht Katrin Talihärm ütles, et kuigi viiruse leviku riskid on elektrooniliste maksevahendite puhul sularahaga võrreldes madalad, on nõrgaks lüliks kaardimaksesüsteemide PIN-klaviatuurid, mis on üheks enim kasutatavaks pinnaks kauplustes ja seega on tegu ka potentsiaalse inimeselt inimesele nakkuse edasikandmise allikaga.

Viipemaksetena sooritati möödunud aasta lõpus 32% kõikidest Eestis tehtud kaardimaksetest. Seni kehtinud 25-eurose limiidi sisse mahub 85% kaardimaksetest, ent umbes 95% kaardimaksetest jääb 50 euro piiresse, mis nüüdsest võimaldab kontaktivaba makset.

Kui inimene ei soovi oma pangakaardile 50-eurost viipemakse limiiti, saab ta seda internetipangas ise muuta. Küll aga tuleb teatud tehingute arvu või maksete koondsumma ületamisel sisestada siiski ka PIN-kood.

50-eurone viipemakse limiit kehtestati kuni valitsuse poolt määratud eriolukorra kehtivuse lõpuni.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background